"Обіймись, Україно!": у День Соборності Збруч об’єднав делегації трьох областей

23/01/2022, Зі святом!

image

Цьогоріч традиційно на честь святкування Дня Соборності України 22 січня на Збручі у Волочиську об’єдналися делегації одразу трьох областей – Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької. Річка, яка колись була межею між двома республіками одного народу, набула символічного значення. 
103 роки тому таке ж велелюдне зібрання відбулося на площі перед Софією Київською. Тоді, 22-го січня 1919-го року, сталася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів – було проголошено Акт злуки українських земель. Цей день увійшов до національного календаря як велике свято – українці об’єдналися в єдину державу, заклавши підвалини сучасної України.


На мосту Єднання на Хмельниччині, що зв’язує два береги, делегації зустрілися. У їхньому складі йшли представники влади та релігійних громад, народні депутати, ветерани АТО/ООС, небайдужі українці.


«День Соборності України – це свято, яке кожному із нас нагадує, хто ми є. Ми, українці – один народ, у наших душах немає жодних кордонів! Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями, що спонукали до боротьби за незалежність», – наголосив, звертаючись до присутніх, народний депутат України Сергій Лабазюк. 
Узявшись за руки, учасники свята утворили символічний ланцюг єднання – символ Злуки та неподільності нашої держави. Так, як це зробили українці 22-го січня 1990-го року, від Львова до Києва, коли мільйони людей об’єднала одна ідея, підсилена биттям сердець у єдиному ритмі.