Інвестиції під час війни. В Раді зареєстрували новий проект для підтримки бізнесу

10/06/2022, Депутатська діяльність

image

Як показала війна, Україна посідає критично важливе місце у світовій продовольчій безпеці. Зруйновані заводи, склади та заблоковані порти - створюють загрозу голоду та політичної дестабілізації, якою точно скористається ворог. 

Тому сьогодні важливо спрямувати величезні зусилля саме на підтримку українського бізнесу. Поставити на ноги вцілівші підприємства та заохотити іноземних інвесторів - сьогодні питання №1 для держави на економічному фронті

Аби покращити інвестиційний клімат та на законодавчому рівні підтримати бізнес України народний депутат Сергій Лабазюк разом з колегами з різних політичних сил розробили та зареєстрували у Верховній Раді законопроект №7456 - внесення змін до закону «Про інвестиційну діяльність» щодо підтримки виробників під час воєнного стану.

Проект можна розділити на два блоки:
1) Збереження виробництва: допомога у релокації (виробничі майданчики, доповнюємо вже прийняті #7282, #7289, кошти на устаткування, підключення тощо);
2) Заохочення міжнародних інвесторів створювати з нашими підприємцями спільні проекти (кошти як фондів, так і приватних осіб).

Різного роду заохочення та колаборація іноземних донорів з українським бізнесом дадуть більше валютних інвестицій та закладуть довгостроковий інтерес до розвитку бізнесу в Україні. 

"Хтось скаже - які інвестиції під час війни? І це буде правда, але… По-перше - інвестувати на кордоні з сусідами - членами НАТО, це цілком привабливо. Вартість продукції суттєво зросла, а гарантії деблокади портів поки ніякої. По-друге, сподіваємося що FAO, IFM та інші - виконають свою функцію, хоча б через цільову фіндопомогу, якщо без фізичного втручання в акваторію Чорного моря. Вкладати сьогодні кошти в український бізнес, звичайно, ризиковано! Але й рентабельність далеко не довоєнна. І це прекрасно розуміють наші міжнародні партнери!", - пояснює співавтор проекту Сергій Лабазюк. 

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Верховна Рада України об’єдналася в єдине ціле та регулярно збирається на пленарні засідання, аби проголосувати за важливі законопроекти. Як стверджують самі парламентарі, війна не привід зупиняти роботу та не виконувати своїх зобов’язань перед народом України.