Робота Верховної Ради в умовах війни – депутати об’єдналася в єдине ціле

20/04/2022, Депутатська діяльність

image

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Верховна Рада України вже вшосте збиралася на пленарні засідання, аби проголосувати за важливі законопроекти. Як стверджують самі парламентарі, війна не привід зупиняти роботу та не виконувати своїх зобов’язань перед народом України.

На політичному фронті нашої країни народні обранці проголосували за десятки законів, котрі направлені на соціальну, економічну та оборонну підтримку держави. Зокрема, запровадили безкоштовну медичну реабілітацію та медичну допомогу для військовослужбовців, котрі брали участь у бойових діях. Також заборонили воєнну символіку РФ та визнали її державою-терористом.

Для підтримки підприємців знято будь-які обмеження для переходу на 2% систему податків. Додатково завезення матеріалів для виготовлення бронежилетів та броньованих авто тепер без ПДВ та мита. Також під час війни у районах, де працює "єПідтримка", плата за користування нерухомим майном не сплачується бізнесом, котрий продає продукти, ліки, вироби медичного призначення, засоби гігієни, побутову хімію та інші товари.


І наостанок – знизили податки на пальне: ПДВ до 7% та акциз до 0, ввели єдиний податок для бізнесу (з оборотом до 10 млрд на рік) - 2% з обороту та скасували 20% ПДВ на імпорт товарів військового призначення, зазначає Лабазюк.

Щодо законодавчих змін у військовому напрямку, нардеп пояснює: Верховна Рада тепер дозволила вступати до тероборони в районах ведення бойових дій, а військовослужбовці та добровольці тероборони мають право на статус ветерана війни.

До всього, Сергій Лабазюк разом у співпраці з колегами-депутатами політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» вніс поправки до двох законопроектів щодо оренди комунального та державного майна (№7192) та щодо змін до Кримінального процесуального кодексу про удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах війни (№7183).

У першому випадку парламентарі пропонують ввести процедуру спрощеної передачі в оренду об’єктів чи приміщень без проведення аукціонів. Як пояснює Лабазюк, це дозволить швидко мобілізувати бізнес та прискорити запуск робочих процесів, наповнюючи місцеві бюджети податками.
Щодо змін до Кримінального процесуального кодексу, то наразі під егідою воєнного стану слідчим, прокурорам надано право без свідків проводити обшуки чи затримання. Аби не допустити порушення прав людини, ініціатори поправок пропонують залишити цю норму виключно в районах, де ведуться активні бойові дії.

«Ми вистояли, не зламалися і не здалися! Ворог нічого не знає про Україну, про наших сильних і вольових людей! Обов’язково переможемо. Продовжуємо працювати та гуртуватися! Хмельниччина, як і інші регіони України, об’єднується у допомозі один одному, від чого серце переповнюється гордістю за нашу націю. Кожен наш спільний крок наближає Україну до перемоги. На цьому не зупиняємося. Продовжуємо працювати і на політичному фронті! Віримо в нашу армію, віримо в наше мирне майбутнє!» - підсумував народний депутат Сергій Лабазюк.
На цьому законодавча робота не зупиняється, а буде лише посилюватися. Адже попереду ще багато змін, котрі необхідні нашій державі для післявоєнної реабілітації.