0% ПДВ на продукти та до 7% на ЖКГ: в Раду на реєстрацію подали новий законопроект

03/02/2022, Депутатська діяльність

image

На реєстрацію до Верховної Ради подано проект змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості продуктів харчування та збереження конкурентоспроможності вітчизняного виробника.

Серед головних ініціаторів законопроекту — голова партії Ігор Палиця, співголова депутатської групи «Партія «За майбутнє» Тарас Батенко, секретар Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський та член комітету Сергій Лабазюк.

Законопроєкт пропонує до 1 січня 2023 року запровадити:

-0% ставку ПДВ — на вироблені на митній території нашої держави продукти харчування;
-7% ставку ПДВ — на послуги з постачання та розподілу природного газу (крім скрапленого), постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

Як зазначають автори, ухвалення законопроекту приведе українське законодавство у відповідність до європейського. Адже в ЄС планується встановити нульовий ПДВ на продукти з 1 липня. А, наприклад, Польща вже впровадила таку ставку на окремі групи товарів. Окрім того, рішення частково нівелює ціновий удар, викликаний здорожчанням газу та енергоносіїв. Адже їх ціна суттєво впливає на собівартість продукції, а отже, і на ціни в магазинах.

«З даним питанням немає часу зволікати, адже ми маємо ризик бути неконкурентними. І вже зовсім скоро полиці наших магазинів можуть масово заповнитися імпортними товарами. Як наслідок – вимушене закриття виробництва, скорочення робочих місць та ненадходження коштів до бюджету. Тому зараз необхідно ввести запропоновану нами норму для підтримки саме вітчизняного виробника», —  зазначив співавтор законопроєкту, народний депутат Сергій Лабазюк.