У Хмельницькому відкрили «Дзвін пам’яті» на честь загиблих героїв

06/12/2021, Робота в окрузі

image

6 грудня, в День Збройних Сил України, на території Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, на вулиці Героїв Майдану, відкрили «Дзвін пам’яті». Пам’ятний знак споруджено на честь Героїв Хмельниччини, які віддали свої життя за Незалежність та територіальну цілісність України.  

Відтепер у день загибелі кожного Героя об 11.00 лунатиме дзвін та звучатиме військовий салют. У символічну Книгу пам’яті занесено 175 імен тих краян, хто поліг на полі бою російсько-української війни. Під час урочистого заходу поіменно згадали кожного бійця, життя якого трагічного обірвалося. Загалом за увесь час війни Хмельниччина втратила 375 жителів.


Комплекс спорудили за підтримки благодійного фонду народного депутата України Сергія Лабазюка та за ініціативи ветеранів російсько-української війни, родин героїв, які віддали своє життя за Україну, консультативної рада ветеранів при голові Хмельницької обласної ради, за участі органів місцевого самоврядування, начальника Хмельницького гарнізону. 


До урочистостей долучився і сам парламентар Сергій Лабазюк, який подякував усім воїнам за мужність, а батькам героїв - за виховання справжніх патріотів: "Сьогодні мене переповнюють двоякі відчутті та емоції. З одного боку, ми робимо добру справу, адже ми увіковічнили пам'ять про тих, хто віддав своє життя за мирне небо. З іншого – надто високою ціною нам це дається! Під час закладання каменю, ми молились і просили у Бога, аби більше ніколи не почути цього дзвону. Однак трагічні новини зі сходу продовжують надходити. Нещодавно Хмельниччина втратили ще одного героя - Уберта Мрачковського. Дякую кожному захиснику, кожній захисниці, котрі взяли до рук зброю задля захисту рідної землі. Вдячність батькам, які виховали справжніх героїв і зараз мужньо несуть свій біль, який не згасне ніколи". 


Освячення Дзвону пам’яті провів Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло (Юристий). Наприкінці церемонії, усі присутні вшанували загиблих героїв Хмельниччини покладанням квітів до підніжжя меморіалу.


Нагадаємо, 14 жовтня - в День захисників та захисниць України - у Хмельницькому заклали наріжний камінь для унікального в Україні меморіалу «Дзвін пам’яті». Відтепер це буде другий такий в Україні меморіал, перший встановлений біля Генерального Штабу ЗСУ в Києві.