У Хмельницькому заклали наріжний камінь для унікального в Україні меморіалу «Дзвін пам’яті»

18/10/2021, Робота в окрузі

image

Напередодні святкування Дня захисників та захисниць України та православного свята Покрови Пресвятої Богородиці на території Хмельницького обласного центру комплектування встановили наріжний камінь. До кінця 2021 року на його місці встановлять унікальний меморіал «Дзвін пам’яті», який сповіщатиме про загибель наших військових на сході України. 

Це буде другий такий в Україні меморіал, перший вже стоїть біля Генерального Штабу ЗСУ в Києві. Як зазначає секретар консультативної ради ветеранів при Хмельницькій обласній раді Віталій Пєвнєв, ідея належить родичам загиблих героїів, котрі поклали своє життя за незалежність рідної землі: «Такий пам’ятний знак стоїть біля Генерального Штабу Збройних Сил України в Києві. У день загибелі наших захисників він сповіщає про те, що Україна знову в скорботі і втрачає своїх мужніх синів та доньок. Ідея належить родичам загиблих. Хочу подякувати за її підтримку голові обласної ради Віолеті Лабазюк, яка не роздумуючи відгукнулась та підтримала сім’ї, які втратили на війні найрідніших».


На урочисте встановлення наріжного каменю завітав і народний депутат України від політичної партії "ЗА МАЙБУТНЄ" Сергій Лабазюк.


Саме за фінансової підтримки благодійного фонду "МИ ПОРУЧ" був встановлений камінь та облаштована територія навоколо нього. В подальшому фонд профінансує і встановлення самого "Дзвону пам’яті". 


«Символічно, що саме сьогодні, в переддень Дня захисника та захисниці,  ми відкриваємо цей наріжний камінь. Відтепер кожен хмельничанин зможе прийти і вшанувати тих, хто відстоював незалежність нашої держави. Сьогодні серед нас є родичі загиблих,  і я вкотре хочу до Вас звернутись з величезною подякою, за те, яких Ви виховали синів. На жаль, війна забирає найкращих», - зазначив під час урочистого заходу Сергій Лабазюк.
Наприкінці заходу  владика Павло прочитав молитву за кожного воїна та за тих людей, які підтримують  наших захисників. Зазначимо, що Хмельницький стане першим серед обласних центрів у втіленні такої ідеї. Загалом з початку неоголошеної війни на сході загинули 370 воїнів з Хмельниччини.