У день Іоана Кущника Кривовільці відзначали храмове свято

28/01/2022, Робота в окрузі

image

У селі Кривовілька Теофіпольської громади нині відзначили храмове свято. Тут діє невеличка каплиця Іоана Кущника, якого православна церква вшановує 28-го січня.

Уже майже 30 років у капличці проводить служби отець Олександр Шилюк з Новоставців. Священик розповів: храм у Кривовільці має цікаву історію, яка розпочалася 1907-го року.

Спочатку це була усипальниця, яку збудувала пані Плацковська. Тут були поховані її батьки. Коли пані приїздила, у капличці, зведеній над усипальницею, молилася за їхні душі.

Та з початком радянської доби каплицю перестали використовувати за її призначенням. Мерців люди перепоховали на цвинтарі, а от у намолених стінах створили склад зерна. Один час тут зберігали навіть «хімію».

Відновлювати храм почали з початку 1990-х років. Реставрацією опікувався колишній голова колгоспу Василь Шуляк. У 2003 році у Кривовільку запросили художників з Почаєва, які сільський храм розписали.

Сьогодні, 28-го січня, вірні зібралися у своїй церківці на храмове свято. На нього навідалися представники Благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч» і передали на потреби Божого дому грошовий сертифікат.

«Нехай святий покровитель Іоан Кущник оберігає усіх жителів села, рясно обдаровуючи їх своїм благословенням, а Господь нехай оберігає Україну», – вітаючи вірних, сказала представниця фонду Лариса Томчук.