Звернення Сергія Лабазюка з нагоди 35 річниці аварії на Чорнобильській АЕС

26/04/2021, Громадська діяльність

image

Шановні земляки!

Вже 35 років минуло з того трагічного дня, коли стався вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. 26 квітня 1986 року поділило життя на два періоди – до та після однієї з найбільших техногенних катастроф за всю історію людства. Сотні тисяч людей загинули, мільйони втратили своє здоров’я, а мешканці прилеглих територій назавжди були змушені покинути рідні домівки.

Чорнобильська катастрофа стала причиною забруднення радіацією мільйонів гектарів земель, водоймищ та лісів, а з екологічними наслідками ми боремося і до сьогодні.

Масштаби трагедії могли б бути ще більшими, якби не мужність ліквідаторів, котрі ціною власного життя та здоров’я здолали радіаційного ворога. Безмежна вдячність усім, хто брав участь у ліквідації наслідків та продовжував працювати у зоні відчуження після Чорнобильської аварії.

Низький уклін перед неоціненним подвигом кожного ліквідатора, медика, військовослужбовця, інженера та робітника, котрі в той страшний час не думали про нагороди і навіть не усвідомлювали масштаби небезпеки. Міцного здоров’я живим і світла пам'ять загиблим!

З повагою,
народний депутат України
Сергій Лабазюк