День Перемоги

09/05/2012, Громадська діяльність

image

Із самого ранку на головній вулиці формується колона, яка прямує до Меморіалу Слави. У складі представники влади, місцевого самоврядування, громадськості і, головне, ветерани. До підніжжя монументу лягають вінки, квіти, хвилиною мовчання вшановують пам'ять загиблих на фронтових полях.

news-9may-03

news-9may-03

news-9may-05

«Скільки б не минуло часу від того пам’ятного травня сорок п’ятого і через десять, двадцять років це буде особливе свято для кожного з нас,» - звертається до визволителів на урочистому мітингу депутат обласної ради Сергій Лабазюк. У його виступі - глибока шана ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну із руїн. «Ваш героїзм вартий того, щоб про нього говорити щодня, не тільки на 9 травня,» - зазначає він і додає, що спільно із депутатським корпусом робитиме все, щоб в обласному бюджеті видатки на соціальний захист ветеранів, дітей війни були на пріоритетному місці.

news-9may-02

  Сергій Лабазюк напередодні 9 травня побував у багатьох переможців. Привітав зі святом, разом із словами вдячності вручив подарунки. Афанасія Степанівна Кирилова зовсім юною дівчиною воювала у партизанському загоні під Луцьком. На її рахунку на один підірваний ешелон, міни проносила на станцію у кошику, німецька охорона не надто ретельно перевіряла дівча. Якби не пустила під укіс поїзд із німецькими танками, наступ радянських військ на цій ділянці фронту міг серйозно загальмуватися. Григорій Федорович Бойко – військовий льотчик. За війну жодного разу не був збитий, а на його рахунку більше 20 ворожих літаки. Йосип Теусович Корч за війну встиг побувати і на примусових роботах в Німеччині і лавах діючої армії. Був серйозно поранений, переніс важку операцію. Дивом врятувався, коли німці вщент спалили його рідне село. Кожна така історія – це величезний подвиг і самовідданість, з яких і склалася велика Перемога.

   Спілкуючись із ветеранами, Сергій Лабазюк відзначив у них величезне завзяття і силу духу. Особливо у прагненні бути активним членом суспільства.

  Тим часом на центральній площі міста було вже все готове до святкового концерту. Пісенні, танцювальні номери чергуються із тематичними сценками. «Боже, а мені ж тоді всього чотирнадцять було, коли міни до вагонів кріпила,» - набігла на очі волога Афанасії Кириловій, коли дивилася уривок із твору «А зорі тут тихі», який грали юні дівчатка.

  Справжню феєрію на сцені влаштовують хлопці-баяністи із дуету «VIVA», учасники відомого талант шоу, яких запросив Сергій Лабазюк. Їх аранжування відомих військових пісень, віртуозне виконання глядачі зустріли вигуками браво і потужними оплесками. А композицію «День Перемоги» слухали стоячи.

news-9may-07

Військовослужбовці полку спецпризначення демонструють навички володіння зброєю, прийоми. «Добре, що сьогодні ці хлопці стріляють лише холостими, а те чого навчились у війську показують тільки перед публікою. Не приведи Господи їм взнати, що таке війна,» - видихнув Йосип Іванович Павенський.

news-9may-08

  Біля палатки із кухнею, яка розмістилася неподалік сцени, доволі людно. Солдати активно пригощають усіх кашею і пиріжками. Подивившись концерт, заходять сюди і ветерани. «Смачна каша, - каже один із фронтовиків. – Правда, в нашому партизанському загоні таку готували рідко. Харчувалися тим, що дістанемо, або зберемо у лісі». Скуштувавши страви, вони прямують до кафе, де на них чекає святково накритий стіл і символічні сто грамів.

news-9may-08

  На площі ж святкування не зупиняється ні на хвилинку. Працює спеціальна фотостудія, світлину можна зробити на фоні банера із Переможними мотивами. «Ой буде баба моя сваритися, коли побачить мене із такими гарними дівчатами,» - жартує ветеран із пишними вусами, який зробив знімок із волонтерами громадської приймальні Сергія Лабазюка.

news-9may-10

  Триває концерт, разом із місцевими митцями, пісні дарують хмельницькі артисти – Альона Мороз, Андрій Клименко. Та всі чекають на виступ головної зірки свята. Ведуча оголошує Віктора Павліка. Та його все не має. Шанувальники обступили з усіх боків, хто фотографується, хто автограф бере. Довелося отак, практично з боями, пробиватися на сцени. Звучать акорди композиції і понеслося. У виконанні співака відомі пісні, кілька прем’єр, які до цього широкий глядач ще не чув. Городяни нагороджують зірку оваціями, молодь, діти активно підтанцьовують. Святковий настрій і позитивні емоції від центру ширилися вулицями міста.

Волочиськ так День Перемоги ще не святкував.

А. Вінскевич