Сергій Лабазюк: Завдяки кооперації дрібні фермери зможуть конкурувати з великими агрохолдингами!

20/01/2020, Депутатська діяльність

image

Верховна Рада має якнайшвидше ухвалити закон про сільськогосподарську кооперацію, який дасть можливість дрібним та середнім фермерам об’єднуватись та конкурувати на рівні великих агрохолдингів.
Про це заявив народний депутат України Сергій Лабазюк на брифінгу в Верховній Раді.
За його словами законопроект №0856 про сільськогосподарську кооперацію був внесений до порядку денного першого пленарного тижня в 2020 році, однак депутати не встигли перейти до його розгляду.
Лабазюк нагадав, що цей важливий законопроект був ухвалений в першому читанні ще в минулому скликанні парламенту.
«Переконаний, що саме сільськогосподарська кооперація – ключ до успіху малих та середніх аграрних підприємств, тому цей важливий закон потрібно ухвалити в другому читанні і в цілому», - заявив Сергій Лабазюк.
Він підкреслив, що у всьому розвиненому світі малі та середні сільськогосподарські виробники ефективно працюють завдяки об’єднанню з метою спільного виробництва, доступу до фінансових і матеріальних ресурсів та просуванню своєї продукції на ринку.
«Однією з найбільш поширених форм такого об’єднання є сільськогосподарські кооперативи, частка яких на аграрному ринку Європи сягає до 70%. Обсяг річного обороту 10-ти найбільших фермерських кооперативів в ЄС складає понад 93 мільярди доларів, що майже дорівнює річному ВВП України», - поінформував нардеп.
Однак, за його словами, кількість кооперативів в Україні ледь дотягує до 1-1,5%. Причина таких низьких показників, в першу чергу, полягає у недосконалості існуючого законодавства.
«Ми працювали над цим законопроектом дуже довго, залучивши найкращих експертів та фахівців. Зрештою, ми домоглись ухвалення цього закону в першому читанні в червні 2019 року», - нагадав народний депутат.
За словами Лабазюка, ухвалення цього закону призведе до таких позитивних наслідків:
• дасть шанс малим та середнім виробникам сільськогосподарської продукції конкурувати на рівних правах  з агрохолдингами;
• значно знизяться ціни на продукти, прибравши одного або кількох посередників між споживачем та виробником продуктів харчування;
• поліпшиться доступ до банківських послуг малих та середніх фермерів, які об’єдналися в кооперативи.
«Ухвалення закону про кооперацію дасть змогу створювати робочі місця, а значить покращить добробут нашого населення та збільшить виробництво сільськогосподарської продукції. Це дозволить дрібним фермерам, які щодня боряться за виживання з крупними холдингами, об’єднувати зусилля і зменшувати затрати на виробництво продукції», - сказав Лабазюк.
«Розвиток кооперативів – це вихід дрібних фермерських господарств з тіні, підвищення прозорості аграрного ринку, сплата податків, наповнення місцевих бюджетів і розвиток об’єднаних територіальних громад», - підсумував Сергій Лабазюк.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект "Про сільськогосподарську кооперацію" 4 червня 2019 року.