Сергій Лабазюк запропонував виділяти фермерам дотацію на 1 тонну молока

15/12/2021, Депутатська діяльність

image

Збільшити цільове державне фінансування агропромислового комплексу та українських виробників молока під час брифінгу в стінах Верховної Ради закликав народний депутат України, член політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк.

Парламентар ініціював розробку відповідного законопроєкту про підтримку тваринницької галузі з метою збереження поголів’я і виробництва якісної молочної продукції. На жаль, загальна ситуація щодо молочного виробництва в Україні з роками тільки погіршується. Поголів’я великої рогатої худоби в Україні систематично скорочується із року в рік. Згідно з даними Держстату, з 25 млн голів у 1990 році до близько 3 млн у 2020 році. 

Показники щодо виробництва молочної продукції аналогічно знижуються. Особливо, враховуючи залежність об’ємів надою від застосування сучасного обладнання, харчування та технологій. За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з 2015 року по 2020 рік виробництво молока зменшилося з 10,6 млн тонн до 9,2 млн тонн при збільшенні продуктивності надою. Ще одним фактором незадовільного стану ринку виробництва молока України є показники імпорту молока з-за кордону, зазначив парламентар. 

"Про що говорять ці дані? Попит в Україні є, але власне виробництво не здатне задовільнити потреби громадян. І це потрібно негайно виправляти, опираючись на досвіт розвинених країн, де уряд виділяє субсидії молочному сектору, запроваджує програми збереження та інше. Нашим проектом №5297 «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо стимулювання виробництва молока пропонуємо виділити окремий вид дотації з державного бюджету для покращення якості молока. Таку підтримку зможуть отримувати як кооперативи, так і звичайний український фермер", - наголосив Лабазюк під час брифінгу. 

Державна грошова допомога буде видаватися напряму фермерам, без посередників. Тому українські виробники мають стати на облік до державного реєстру. Отримані кошти фермери зможуть витрачати на засоби та заходи для покращення якості молока.

Народні депутати «ЗА МАЙБУТНЄ» закликали колег підтримати запропонований законопроєкт, адже це важливо для аграрної країни. Це саме той механізм, який дозволить покращити ситуацію на ринку виробництва українського молока та якість продукції, а відповідно — і конкурентоздатність на світовому ринку. 

Нагадаємо, раніше Сергій Лабазюк виступав на надання фермерам доступу до дешевих кредитів