Сергій Лабазюк: Скорочення дотацій аграріям лише поглибить економічну кризу!

27/03/2020, Депутатська діяльність

image

Кабмін хоче внести зміни до Державного бюджету на 2020 рік, якими пропонується скоротити більшість державних програм, зокрема і дотації аграріям у 4 млрд гривень.

Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк на своїй сторінці в Facebook, повідомила прес-служба нардепа.
На думку Лабазюка, скорочення підтримки агросектору не допоможе, а лише погіршить ситуацію, яка складалась у зв’язку із загрозою пандемії коронавірусу.
«Коли ми говоримо про 4 млрд інвестицій у аграрний сектор, то в рамках економіки ми маємо на увазі десятки мільярдів. Адже це кошти «підтримки» чи «мотивування» діючих підприємств, які дозволять їм модернізувати виробничі потужності, системи зрошення – що на виході покращить їх ККД у 2, а то й 3 рази», - вважає народний депутат.
Також, за словами Лабазюка, мова йде про робочі місця, проблема з якими під час кризи лише загострюється.
«Якщо зараз мова йде про цифру понад 400 тисяч працівників аграрної галузі, то певно що її підтримку скорочувати не можна!», - заявив Лабазюк.
На його переконання, це стосується й інших державних програм, в тому числі інфраструктурних. «Немає інфраструктури – немає експорту. Немає експорту – немає валютних надходжень в бюджет», - зазначиі депутат.
Він закликав урядовців і народних депутатів думати на два кроки наперед і робити такі кроки, які дадуть можливості для розвитку, а не для занепаду.
Нагадаємо, стало відомо, що Кабмін підготвав пропозиції щодо змін видаткової частини Держбюджету-2020, які, зокрема, містять скорочення видатків на проведення земельної реформи на 25 млн грн та скасування підтримки сільгоспвиробників у розмірі 4 млрд грн.