Сергій Лабазюк: Проблему дитячого булінгу можна подолати спільними зусиллями

01/06/2021, Депутатська діяльність

image

Дитячий булінг — надзвичайно гостра проблема, яку дорослі — батьки, педагоги, на державному рівні Верховна Рада та уряд — мають подолати спільними зусиллями. Про це заявив під час брифінгу в парламенті народний депутат, член групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк.

За словами народного депутата, 67% українських дітей так чи інакше, у той чи інший час, у школі чи в соцмережах піддавалися булінгу. При цьому більшість дітей воліє не розповідати про проблему батькам. Дорослі у свою чергу не звертають уваги чи не надають їй значення. А тим часом булінг впливає на психологічний стан, розвиток дітей, їх формування як людини.

Як розповів Сергій Лабазюк, на Хмельниччині для вирішення проблеми було ініційовано соціальний проєкт «Школа без булінгу». На першому етапі було проведено круглі столи, під час яких ця проблематика обговорювалася з педагогічним складом навчальних закладів, психологами.

Спільно були прописані необхідні кроки, зокрема, ініційовані зміни до програми «Молодь Хмельниччини» на 2021–2025 роки. На другому етапі проєкту в районах області на відкритих майданчиках психологи спілкувалися та отримували зворотну інформацію від дітей. На третьому етапі психологи, працівники соціальних служб в ігровій формі обговорювали проблематику з учнями 6–9 класів.

До участі в проєкті, як розповів Сергій Лабазюк, долучилася популярна українська акторка, головна героїня серіалу «Школа» Анна Трінчер.

«Захист прав дітей — це не просто декларація чи красномовні заяви. Це наші з вами реальні конкретні дії щодня на місцевому рівні… Упевнений, що спільними зусиллями ми разом — батьки, педагоги, на рівні держави Верховна Рада, Кабінет Міністрів — можемо створити необхідні умови для того, щоб побороти цю проблему. І дати можливість нашим діткам жити повноцінно, яскраво, отримувати насолоду й таким чином будувати наше майбутнє», — зазначив Сергій Лабазюк.