Сергій Лабазюк: Потрібно нарешті поставити крапку в питанні кнопкодавства в Раді!

12/09/2019, Депутатська діяльність

image

Позафракційний народний депутат Сергій Лабазюк зареєстрував законопроект №2120 «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради» (щодо особистого голосування народними депутатами України).
Про це повідомила прес-служба народного депутата.
Законопроект передбачає внесення змін до Регламенту ВРУ, передбачивши голосування за допомогою електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші.
Окрім того, законопроект передбачає, що дані письмової та електронної реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях.
«Я закликаю поставити нарешті крапку в цій темі, яка багато років переноситься. Суспільство просто вимагає особистого голосування народних депутатів», - заявив Лабазюк.
Він обурився тим, що вже вдруге нова влада починає вигадувати причини, чому це неможливо зробити.
Сергій Лабазюк повідомив, що нещодавно відвідав  Інститут проблем математичних машин і систем, який є розробником системи Рада-3, яка вже встановлена в Верховній Раді.
«Дана система встановлена, в 2008 році вона була вдосконалена. Вчора ми перевірили це на експериментальному пульті», - підкреслив народний депутат.
Він зауважив, що в жодній країні світу немає кнопкодавства, а в Україні це постійно продовжується.
«Завдання надзвичайно просте – унеможливити голосування за когось. Сьогоднішня система Рада-3 дає можливість за допомогою сенсорної кнопки це робити», - підкреслив Лабазюк.
Нагадаємо, депутат від партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук заявив, що система для голосування у Верховній Раді за допомогою сенсорної кнопки застаріла, і необхідно розробляти нову.