Сергій Лабазюк підтримав підприємців: Ми маємо скасувати обов’язкові РРО для ФОПів!

20/02/2020, Депутатська діяльність

image

Верховна Рада має якнайшвидше розглянути і ухвалити законопроекти №2644 та №2645 щодо відміни норм, які передбачають посилення фіскального тиску шляхом розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк на спільному з підприємцями Хмельниччини брифінгу у Верховній Раді.
Він підкреслив, що саме малий бізнес є запорукою розвитку країни – завдяки йому створюються нові робочі місця, покращується економічна ситуація та скорочується кількість заробітчан за кордоном.
«Підприємці не просять у держави нічого незвичайного, окрім того, щоб їм не заважали спокійно працювати. На жаль, сьогодні вони змушені покинути свій бізнес, свої родини і виходити на протести на вулицю», - заявив Лабазюк.
За його словами, малий бізнес не зможе собі дозволити обов’язкові РРО.
«Придбання касового апарату коштує мінімум 5-6 тисяч грн. А якщо це буде програма в смартфоні, її обслуговування обійдеться близько 1000 грн на місяць. Не кажучи вже про необхідність придбати відповідний смартфон.  Очевидно, що не кожен малий підприємець зможе собі дозволити такі витрати», - підкреслив нардеп.
Лабазюк повідомив, що став співавтором законопроектів №2644 про внесення змін до деяких законодавчих актів України та №2645 про внесення змін до Податкового кодексу, які спрямовані на те, щоб скасувати норми про обов’язкові касові апарати для фізичних осіб-підприємців (ФОП). 
«Я хочу вірити, що влада зрозуміє, що потрібно протягувати руку дружби і співпраці малому бізнесу. Сподіваюсь, що народні депутати підтримають ці законопроекти і в Кабміні теж звернуть на це увагу і вирішать її раз і назавжди. Потрібно не заважати, а допомагати підприємцям», - заявив Лабазюк. 
Підприємець Юрій Ярина повідомив, що як член робочої групи вносив пропозиції, щоб спростити застосування касових апаратів, однак жодна з пропозицій не була врахована в так званих законопроектах про РРО. 
Підприємець Олександр Нідзюк відмітив, що робота з РРО для людей не є зручною. «Я працюю на ринку, це не зручна штука – взимку неможливо працювати. Це призведе до штрафних санкцій від податкової, люди почнуть ховатись, люди почнуть тікати.
Дайте нам працювати чесно, мирно!». – закликав він. 
Підприємець Олександр Василишин також наголосив, що за незрозумілим терміном «кешбек» ховається банальний донос сусіда на сусіда. «Тільки уявіть, що буде твориться», - сказав він. 
Нагадаємо, 19 лютого тисячі підприємців вийшли на мітинг під Офіс Президента під гаслами «Save ФОП». Вони виступили проти зміни законодавства, яке запроваджує обов’язкові реєстратори розрахункових операторів (РРО) для ФОП-ів та вимагали ухвалити законопроекти №2644 та №2645, які скасовують норми про обов’язкові РРО для ФОПів.