Сергій Лабазюк: Не можна допустити закриття протитуберкульозних санаторіїв для дітей

19/02/2020, Депутатська діяльність

image

Народний депутат України Сергій Лабазюк виступив проти закриття протитуберкульозних санаторіїв для дітей, яке масово очікується з 1 квітня у зв’язку із другим етапом медичної реформи.
Про це він заявив на спільному з голова офісу реформ НАМНУ Іриною Сисоєнко та медиками брифінгу в Верховній Раді, повідомила прес-служба нардепа.
«Поки весь світ говорить про коронавірус і його страшні наслідки, просто у нас на очах в Україні масово закривають протитуберкульозні медичні установи, зокрема і санаторії для дітей!», - обурився Лабазюк.
Він додав, що це відбувається попри те, що Україна входить до п’ятірки країн - лідерів за рівнем захворюваності на туберкульоз.
За словами Лабазюка, з 1 квітня розпочинається другий етап медичної реформи, відповідно до якого, держава істотно обмежує фінансування профільних закладів - диспансерів і санаторіїв. У переважній більшості регіонів спеціалізовані протитуберкульозні санаторії для дітей плануються до закриття.
Медики, присутні на брифінгу, висловил обурення тим, що  4 лютого Чернівецька обласна рада прийняла безпрецедентне рішення про ліквідацію дитячого протитуберкульозного санаторію "Садгора"  і закликали не допустити цього.
«У разі захворювання батьків на туберкульоз, діти потребують, насамперед, ізоляції з вогнища туберкульозу, обстеження, проходження профілактичного лікування під наглядом професійних медичних працівників, зменшення психоемоційного тиску, повноцінного харчування», - заявили вони.
Саме у ці спеціалізовані дитячі санаторії  своєчасно спрямовуються діти з вогнищ туберкульозу, контактних з цією загрозливою хворобою, переводяться  зі стаціонарного етапу лікування  для запобігання перехресної резистентності до ліків.
Якщо ці заклади будуть закриті, діти просто опиняться з проблемою один на один без жодної допомоги! Страшно уявити до яких наслідків це може призвести!
Сергій Лабазюк переконаний, що вкрай важливо на сьогодні зберегти регіональну мережу закладів охорони здоров’я, які забезпечують профілактику, лікування та реабілітацію туберкульозу серед дітей у санаторних умовах.
У брифінгу взяли участь голова офісу реформ НАМНУ Ірина Сисоєнко, керівник ГО «Громадський рух» Оксана Черчель, фтизіатри та працівники дитячих протитуберкульозних санаторіїв.