Сергій Лабазюк: Коли країна обирає шлях прогресу, децентралізація - закономірна реформа

05/02/2019, Депутатська діяльність

image

Парламент має розглянути блок законопроектів, необхідних для успішного продовження реформи децентралізації в країні. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк з трибуни Верховної Ради.
 
За словами політика, президентська виборча кампанія не повинна стати перепоною для реалізації реформи децентралізації. Крім того, що реформа завершується у 2020 році.
 
«Парламент має перейти від популістський заяв до дієвих рішень. Хіба ми не маємо необхідних проектів для розгляду по децентралізації? Маємо!», - наголосив нардеп під час виступу.
Як зазначив С. Лабазюк, на порядку денному - ряд важливих реформаторських законопроектів. Зокрема, № 8369 - про службу в органах місцевого самоврядування; № 7467 - спрощення процедури добровільного об'єднання громад; № 7447 - удосконалення механізму фінансування регіонального розвитку; № 4091 - щодо виборів старост.
 
«Коли країна обирає шлях прогресу, децентралізація - закономірна реформа. Скандинавські країни, Польща, Литва, свого часу пройшли цей шлях, що дало поштовх їх економіці, розвитку сільських територій. Наша держава теж наважилася на цей крок. В результаті за останні 5 років ми побачили позитивні зрушення. Заради таких змін і маємо об’єднуватися», - зазначив політик.
 
Також С. Лабазюк висловив занепокоєння щодо ситуації із заборгованістю населення за послуги ЖКГ. За офіційними даними, станом на грудень 2018 року громадяни заборгували 55,6 млрд грн, а це майже на 8 млрд більше за листопад 2018 року. Дані цифри - наслідок першої хвилі підняття ціни на газ для населення, попереду – ще дві хвилі зростання цін.
 
«Уряд звітує про успіхи в частині підтримки незахищених верств населення, запроваджує монетизацію. На папері збільшується рівень середньої заробітної плати. Але проблема – на поверхні, її потрібно вирішувати. Ми не можемо кинути українців «один на один» з цим питанням», - наголосив С. Лабазюк.
 
За його словами, депутатська група «Воля народу» закликає представників Кабміну на наступній годині запитань до уряду 8 лютого надати народним депутатам вичерпну відповідь, як вони збираються долати проблему з житлово-комунальними боргами.