Сергій Лабазюк ініціює зміни до закону України про місцеве самоврядування: що пропонується?

13/10/2021, Депутатська діяльність

image

Народний депутат України, представник партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк виступив ініціатором та зареєстрував у Верховній Раді законопроект №6159, яким пропонується внести зміни до закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». А саме – в частині розподілу видатків з утримання комунальних підприємств, установ та організацій, які обслуговують жителів двох і більше громад.

Станом на сьогодні лікарні, школи, соціальні центрі, які є на балансі однієї громади, можуть надавати послуги жителям сусідніх населених пунктів. При цьому витрати з утримання ОТГ розділяють пропорційно між собою. Мова здебільшого йде про сплату комунальних послуг, витрати на капітальний ремонт та інше.

Попри положення частини 7 статті 75 Бюджетного кодексу України, яка передбачає, що сільські, селищні і міські територіальні громади можуть об'єднувати на договірних засадах кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування комунальних підприємств, організацій і установ, співфінансування таких закладів часто є проблемним.

«Чи не в кожній місцевості виникає однакова проблема – недобросовісні учасники співпраці затягують виплати або відмовляються від співфінансування, посилаючись на брак коштів. Тому разом з колегами розробив відповідний проект закону, аби додатково закріпити обов’язок передбачити такі витрати у місцевих бюджетах усіх учасників відносин. В такий спосіб фінансовим чварами між громадами настане кінець», - заявляє Сергій Лабазюк.

Законопроект передбачає обов’язок органів місцевого самоврядування, які спільно використовують підприємство, установу або організацію, укладати договір про співробітництво, у якому обов’язково визначати розподіл видатків з місцевих бюджетів на утримання.

Це дозволить розв’язати проблемне питання утримання закладів охорони здоров’я, освіти, соціальних послуг та закладів іншого призначення для громад, які надають послуги жителям сусідніх населених пунктів. А також – унормувати фінансові відносини між різними територіальними громадами та гарантувати безперервність надання соціально важливих послуг для населення.