Сергій Лабазюк: Через низки пунктів, у тому числі на законодавчому рівні, реформі "Нової української школи" не вдалося повноцінно запрацювати.

21/09/2018, Депутатська діяльність

image

Через низки пунктів, у тому числі на законодавчому рівні, реформі "Нової української школи" не вдалося повноцінно запрацювати. Таку думку під час брифінгу в ВРУ висловив народний депутат Сергій Лабазюк
“Зарплата освітянам підвищиться тільки з липня 2019 року. Отже, мотиваційний інструмент не запрацював. Те, що сьогодні недофінансована освіта, думаю, відчули всі. А 1 вересня діти, прийшовши до школи, не отримали достатньо підручників. Десь не довезли шкільне обладнання”, – наголосив політик.
За словами нардепа, на законодавчому рівні багато пунктів також не запрацювали для Нової української школи.
Парламентарій закликав колег прискорити роботу щодо врегулювання змін у законодавстві:
“Ми для себе повинні чітко розуміти, що освіта – запорука майбутнього, той фундамент, який сьогодні повинні закладати. Тож закликаю, щоб ми з колегами у сесійній залі і комітетах попрацювали ще до прийняття державного бюджету, щоб врегулювати на законодавчому рівні всі ті зміни, які ми прописували в реформі. Щоб вони запрацювали швидше. Щоб достатньо було передбачено фінансування”.
Першим кроком щодо фінансування Сергій Лабазюк запропонував прийняти законопроект щодо підвищення посадового окладу освітян на 20%.
Також парламентарій нагадав про невирішену ситуацію із коледжами і технікумами:
“Маємо ризик зникнення цих навчальних закладів. Бо їх фінансування переклали на місцеві бюджети, які не можуть у достатній формі їх фінансувати. Ще минулого року подали законопроект 6506, яким пропонуємо продовжити фінансування цих закладів з держбюджету. Це дасть змогу поліпшити ситуацію з підготовки професійних кадрів”.