Нардеп Сергій Лабазюк підтримує вимоги аграріїв щодо необхідності повернення відшкодування експортного ПДВ для олійних культур

03/04/2018, Депутатська діяльність

image

3 квітня аграрії зібралися мітингувати під стінами Верховної Ради з вимогою підтримати законопроект №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті олійних культур. Позицію мітингувальників спільно з колегами з аграрного комітету підтримав й народний депутат України Сергій Лабазюк.
У своїй промові нардеп наголосив на важливості відповідного законопроекту та вкотре заявив, що особисто наполягає на його терміновому прийнятті.
Сьогодні у парламенті представники кількох політичних сил спекулюють на даній темі, мовляв малі підприємства, що вирощують олійні культури – не вигідні країні, ба навіть навпаки гальмують розвиток економіки, адже експорт сировини – не діє в інтересах держави. Натомість, за цією критикою криється відстоювання інтересів фірм олігархів, які займаються переробкою сої, соняшника та ріпаку, пояснив Сергій Лабазюк.
«Потрібно шукати інші механізми стимулювання фірм-переробників, а не шляхом «обкрадання» малих ферм та взагалі підприємств, що вирощують олійні культури. Ті лобістські правки до бюджету, які «зашили» напередодні нового року – порушують всі правила економіки. Навіть суто  з бухгалтерської точки зору це неправильно, адже аграрії купують техніку, насіння з урахуванням ПДВ, а потім продають свою вирощену продукцію без ПДВ. Тобто, гроші малих фермерів йдуть у кишені власників великих переробних заводів. Ми наполягаємо на тому, щоб повернути соціальну справедливість для аграріїв», - зауважив Сергій Лабазюк.

Народний депутат додав, що разом із 22-ма колегами з аграрного комітету відстоюватимуть й надалі у парламенті законопроект №7403-2 у його основній редакції, яку до слова, підтримали уже 14 обласних рад з різних куточків України. У свою чергу нардеп пообіцяв робити все можливе, аби документ у сесійній залі ухвалили якомога швидше, адже розуміє, що сприятливі погодні умови не дозволяють аграріям більше витрачати час на мітинги та відстоювання своїх прав, так як уже починається посівна.

виступ Сергія Лабазюка під час мітингу аграріїв дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/agrarna.rada.ua/videos/1671600586257761/