Міністр розвитку громад та територій України на Хмельниччині: що обговорювали на робочій нараді

15/11/2021, Депутатська діяльність

image

13 листопада міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов з робочим візитом відвідав Хмельницьку область. 

Урядовець провів нараду, на якій разом з представники місцевої влади, зокрема народним депутатом України Сергієм Лабазюком, та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, правоохоронних структур регіону, проаналізував:

-ситуацію з опалювальним сезоном,
-стан тарифів,
-вакцинальну кампанію від COVID-19 в регіоні.


Станом на 13 листопада, завантаженість ліжок з киснем у COVID-лікарнях області складає 67%. Єдиним шляхом вирішення проблеми із захворюваннями на коронавірус міністр розвитку громад та територій називає щеплення.

Зі свого боку Олексій Чернишов закликав керівництво області збільшити години роботи центрів вакцинації в регіоні, тим самим надати можливість людям, які працюють, проводити необхідні щеплення. Також, на переконання міністра, потрібно більше приділяти увагу інформаційній кампанії та роз'яснювальній роботі щодо необхідності проходження вакцинації.

Щодо ситуації з опалювальним сезоном, то за словами Олексія Чернишова, на Хмельниччині до опалення підключено 100% житлових будинків та 100% закладів соціальної сфери (окрім закладів освіти, які перебувають на дистанційному навчанні).


Ще одне важливе питання, по якому міністр дав уточнення - стосується тарифів для населення області. Як зазначив урядовець, тарифи залишаються на рівні попереднього опалювального сезону. Кожній громаді буде надано підтримку щодо обсягів постачання природнього газу, а в бюджетних установах буде застосовано тариф між підприємствами та «Нафтогазом» на рівні 16,4 тис. грн з ПДВ за 1 тис. кубометрів. Такі заходи дадуть можливість сталого проходження в регіоні опалювального сезону.


Як зазначив Олексій Чернишов, додатково територіальні громади отримають спрямування коштів у бюджети, зокрема плюс +4% ПДФО, який залишається в громадах, та акцизний податок на рівні 13,44%. 

За переконанням парламентаря Сергія Лабазюка, подібна комунікація муж органами центральної та місцевих влад тільки посилюють розвиток громад в рамках реформи децентралізації. Тільки в тісному діалозі можна прийняти важливі для регіонів рішення з урахуванням поточних інтересів місцевих жителей.