Лабазюк: Реформу децентралізації потрібно продовжувати!

20/09/2019, Депутатська діяльність

image

Реформа децентралізації, яка триває в Україні вже понад чотири роки, принесла позитивні результати і повинна бути продовжена.
Про це заявив позафракційний народний депутат Сергій Лабазюк на спільному з головами об’єднаних територіальних громад Хмельниччини брифінгу в Верховній Раді.
Лабазюк відмітив, що сьогодні реформа децентралізації перебуває в фокусі уваги.
«Дана реформа триває вже понад 4 роки. В свій час було правильно прийняте рішення, що потрібно передати більше повноважень на місця, створюючи ОТГ», - нагадав нардеп.
Він підкреслив, що на місцях відбулись дуже позитивні зрушення, а сільські ради об’єднались, щоб отримати більше ресурсів.
«Велика кількість новостворених об’єднаних територіальних громад з 2014 року вже можуть ділитись своїм досвідом, як вдалось розпочати будувати дороги, які не будувались за період незалежної України; відновити інфраструктуру, таку як вуличне освітлення», - навів приклади Сергій Лабазюк.
Голови Розсошанської, Волочиської та Гвардійської ОТГ підкреслили позитивні зрушення, які відбулись, та наголосили на необхідності продовжувати реформу децентралізації.
Голова Волочиської ОТГ Костянтин Черниченко наголосив, що реформа децентралізації – це вдалий поступ, який покращив соціально-економічний розвиток територій. «Ми увійшли в число 159-ти перших ОТГ. Сьогодні бюджет нашої громади самодостатній, і це є яскравим прикладом того, що з передачею повноважень і ресурсів на місця, ми самі приймаємо рішення, як розпоряджатися тими податками, які сплачують жителі нашої громади», - сказав він.
Сергій Лабазюк також заявив, що ОТГ за підтримки держави повинні розвивати, в першу чергу, інфраструктуру, що дозволить зберегти людей на селі.
«Сьогодні дуже відповідальний період. Перед прийняттям Державного бюджету ми повинні внести пропозиції і до кінця року ухвалити законопроекти, які покликані продовжити і завершити реформу децентралізації», - сказав Лабазюк.
Він заявив, що для продовження реформи децентралізації потрібна підтримка на рівні Уряду.
«Тому сподіваюся, що в Уряді візьмуть це до уваги і сприятимуть вирішенню питань у найкоротші терміни», - заявив він.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський назвав першочерговим завданнями у сфері децентралізації внесення змін до Конституції щодо передачі фінансів та повноважень на місця, завершення секторальної децентралізації та процесу об’єднання територіальних громад.