Дитяче харчування в Україні законодавчо адаптовано до норм ЄС

25/10/2021, Депутатська діяльність

image

Верховна Рада прийняла важливий для України закон №4554, який стосується підвищення якості продуктів дитячого харчування. Закон був зареєстрований у Раді 10 місяців тому, але робота над ним тривала близько чотирьох років. В тому числі з активною участю спеціалістів Держпродспоживслужби.

За словами ініціатора проекту, народного депутата України від політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергія Лабазюка, норми ухваленого закону встановлюють чіткі вимоги до якості молока, а також забороняють використання ароматизаторів, барвників, консервантів, стабілізаторів і інших речовин, які можуть впливати на його якість.

Серед новацій закону №4554 нардеп зазначив введення в українське законодавство визначення термінів «дитяча суміш початкова», «дитяча суміш для подальшого годування», «дитяче харчування» та інших.
Депутат нагадав, що деякі положення законодавства в сфері дитячого харчування застаріли, оскільки були прийняті ще в 2006 році. Тому закон був вкрай необхідних.

«Останніми роками на ринку в Україні спостерігалася певна динаміка: по-перше, збільшився попит на продукцію через заміну грудного молока молочними сумішами, По-друге, зросла зайнятість жінок, а, відповідно, і потреба у готових продуктах дитячого харчування. А тим часом, що ми маємо? Закон 15-річної давності! Ясна річ, що з 2006 року розвиток харчової промисловості та технічні вимоги до виробництва кардинально змінилися! Законодавча база застаріла! Якраз таки закон №4554 радикально оновлює її з врахуванням ряду європейських регламентів», - пояснює Лабазюк.

Основні положення закону:

-заборона шкідливих інгредієнтів у дитячому харчуванні та повна відповідність складу нормам ЄС;
-обмеження та нові вимоги до реклами, обігу та маркування;
-високі стандарти якості молока та іншої сировини для виробництва продукції;
-право на безкоштовне або пільгове забезпечення дитячим харчуванням певним категорія сімей (малозабезпечені, ветерани війни та інші);
-кримінальна відповідальність за порушення.

«Ці зміни необхідні для того, аби наші з вами діти споживали якісну їжу і росли здоровими. Для цього в Україні необхідно було на законодавчому рівні заборонити шкідливі добавки в продуктах харчування», - підсумував парламентар.