Акцизний податок на тютюн має залишатися в громадах: Сергій Лабазюк назвав основні ризики проекту №5600

17/11/2021, Депутатська діяльність

image

Сьогодні Верховна Рада розглядатиме так званий «антиолігархічний» законопроект №5600 у другому читанні. Як заявив народний депутат України Сергій Лабазюк під час брифінгу у парламенті, разом з колегами з політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» буде відстоювати інтереси громадян та фермерів.

Парламентар нагадав, що під час розгляду проекту в першому читанні зусиллями депутатів «ЗА МАЙБУТНЄ» були виключені норми та ініціативи щодо оподаткування продажу житла, яка могла призвести до подорожчання житла аж до 20% і для нових покупців, і для тих, хто вклав кошти в квартиру на етапі будівництва. Друга норма, яку було усунено стосується ПДФО від продажу сільгосппродукції фермерів із ділянок понад 0,5 га. 


Виключили і скандальну норму, яка дозволила б податківцям заборонити розпоряджатися майном підприємців та по факту заблокувала б їхню роботу, якщо перевірка знаходить нібито недоплату податків.

Водночас, за словами народного депутата, у проекті залишились норми, на виключенні яких наполягатиме група під час другого читання. Зокрема, мова йде про акцизний податок на тютюн, який наразі є у громад. Натомість пропонується ввести новий механізм надходження податку до місцевих бюджетів (законопроект №5719).

До чого це може призвести?

-Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд грн доходів.
-Окрім того, громади втратять щоденні зарахування акцизу до бюджету і будуть чекати місячних перерозподілів – раз на 3 місяці, що негативно впливатиме на розподіл бюджетних коштів;
-Нові формули обрахування доходів до місцевих бюджетів складні та непрогнозовані.

«Асоціація міст, мери, всі проти змін по акцизу. Хто понесе відповідальність, якщо наші громади на мажоритарних округах після запровадження нової формули втратять 15-20% надходжень? Тому однозначно буду наполягати не змінювати діючий механізм», - пояснює Лабазюк.

Далі –  важлива поправка для аграріїв. Наразі наявна проблема, за якої податкова вимагає чітко вказувати місце розташування місць зберігання пального. Однак, аграрії не можуть чітко визначити адресу, адже потужності часто стоять в полі. За таких умов аграрії вимушені в заяві на отримання ліцензії вказувати завідомо неправильні відомості щодо точної адреси за якою знаходяться їх потужності. А тому податкова автоматом біжить виставляти штрафи у сотні тисяч гривень, стверджує парламентар.

«Тому пропоную разом з колегами виключити обов’язок зазначати адресу місцезнаходження для суб’єктів, які використовують пальне для власних потреб.  Ми просто приберемо корупційну кормушку з тиску на аграріїв. Робочі аспекти таких змін вже відпрацьовані у «Концепції регулювання ліцензування пального», яка розроблена в Міжвідомчій робочій групі, за участю Мінагро, Мінфін, ДПС та представники профільних асоціацій», - додав Лабазюк під час брифінгу.

Сергій Лабазюк закликав колег у Верховній Раді не утискати вітчизняний бізнес, який дає можливість в Україні створювати нові робочі місця та наповнювати держбюджет валютними надходженнями. Натомість народний обранець пропонує урівноважити податкове навантаження, аби і казна наповнювалася, і підприємництво розвивалося.