Сергій Лабазюк: Сьогодні громади повинні навчитися прозоро використовувати земельні ресурси для залучення інвестицій

15/05/2019, Депутатська діяльність

image

Одна з успішних реформ – децентралізація, на меті якої дати більше повноважень на місця, і, відповідно, можливості розвиватися місцевим громадам. Для цього необхідні ресурси, найбільший з яких – це земля. Однак для користування цим ресурсом не вистачає законодавчої бази. На цьому наголосив народний депутат Сергій Лабазюк під час виступу в парламенті.
“Сьогодні на порядку денному стоїть завдання навчитися прозоро використовувати такий ресурс, як земля. І завдяки цьому залучати інвестиції, створювати робочі місця”, – заявив він.
Політик зазначив, що проблематично працювати із чинним законодавством – багато змін пройшло, а роз’яснень не відбулося. Через це частина законодавчих ініціатив не запрацювала або запрацювала частково.
Ми ініціювали і провели семінар з тренінгами для місцевих органів самоврядування, на яких було піднято багато запитань. Експерти і спеціалісти проводили не тільки роз’яснювальну роботу, а й спільно відпрацьовували методику, що потрібно доробити або змінити у чинному законодавстві, щоб не тільки у межах населених пунктів можна було працювати на землі, а й за межами. Станом на сьогодні це досить складне запитання, адже використовувати земельні ресурси місцеві органи самоврядування не можуть”, – наголосив С. Лабазюк.
Як зазначив нардеп, дуже багато важливих законопроектів для підтримки та захисту аграрної сфери очікується для прийняття в сесійній залі. Один з таких - № 8121 (щодо боротьби з рейдерством).
С. Лабазюк нагадав, що за останні роки відбулося багато випадків рейдерства саме у сільському господарстві. Ця ситуація не створює нормальних інвестиційних умов і не сприяє розвитку малого та середнього бізнесу на селі. Тому він закликав колег по парламенту якнайшвидше розглянути і прийняти законопроект у Верховній Раді.
«Хочеться вірити, що новий президент продовжуватиме напрямок децентралізації. І ті повноваження, що обіцялися при об’єднанні територіальних громад, дійсно будуть передані. Адже отримати навантаження на місцеві бюджет і не мати можливості додатково заробляти, використовувати на власний розсуд ресурси, які є на місцях, є неприпустимим”, – додав парламентарій.