Верховній Раді потрібно встановити мораторій на відключення населення від компослуг під час опалювального періоду

07/11/2018, Депутатська діяльність

image

Верховній Раді потрібно у короткі терміни прийняти проект постанови № 8108, яким буде встановлено мораторій на відключення населення від компослуг під час опалювального періоду. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк під час брифінгу в парламенті.
Він повідомив, що з 1 грудня НАК “Нафтогаз України” матиме можливість відключати від газу боржників.
“З одного боку ситуація зрозуміла: не платиш – не маєш послуг. Але з іншого: після того, як зросла ціна на газ, ростуть у рази ціни на комунальні послуги. Водночас, зарплати і пенсії так швидко не ростуть. Чи зможуть люди вчасно сплачувати з їхнім доходом, що залишився на старому рівні? Звичайно, не зможуть”, – наголосив нардеп.
Тому, за словами Сергія Лабазюка, відключення тепла українцям під час опалювального сезону – неприпустиме.
“Це може призвести до сильної соціальної напруги і матиме негативні наслідки. Ми повинні чітко розуміти, що дана процедура призведе до того, що будуть відключати як фізичних осіб, так і ТЕЦ. Це також означає, що не зможуть отримати послуги і ті, хто сплатили вчасно за послуги”, – пояснив Сергій Лабазюк.
Тому політик закликав Верховну Раду підтримати проект постанови № 8108, а Кабміну звернути на це увагу і виконати законодавство.
“Завдання парламенту  – в короткі терміни прийняти цей проект, яким буде встановлено мораторій на відключення. Ця постанова дозволить знизити соціальну напругу в суспільстві та забезпечити належний захист найбільш вразливих верств населення», – додав Сергій Лабазюк.