Вирішення питання колективної власності на землю сьогодні неабияк важливе для аграрного сектору, переконаний нардеп Сергій Лабазюк

22/05/2018, Депутатська діяльність

image

Верховна Рада підтримала важливий для аграрного сектору законопроект № 6049-Д про оптимізацію масивів земель сільськогосподарського призначення. Як зазначив один зі співавторів цього документу, народний депутат Сергій Лабазюк, на сьогодні практика паювання земель показала, що власники земельних ділянок, розташованих у масиві, в переважній більшості випадків не бажають використовувати їх самостійно, а передають їх в оренду аграрним підприємствам. Польові дороги в окремі земельні ділянки в більшості не сформовані, і де-факто використовуються як рілля.
"Водночас порушення цілісності масивів земель с/г призначення створило проблему окремого використання земельних ділянок, розташованих посеред масиву. Це створює суттєві незручності у проході сільськогосподарської техніки для використання інших ділянок масиву, у тому числі, суттєво ускладнює зрошення земель, які потребують цього", - наголосив Сергій Лабазюк у ході пленарного засідання парламенту.
Крім цього, за словами нардепа, це створює значні можливості для зловживань з боку недобросовісного землевласника або землекористувача, земельна ділянка якого розташована посеред масиву. Широкі можливості це відкриває і для так званого рейдерства, направленого на створення штучних складнощів землекористувачу задля подальшого шантажу і одержання матеріальної вигоди. 
Також суттєві проблеми виникають і при оформленні права оренди земельних ділянок масиву. Зазвичай не всі власники земельних ділянок масиву погоджуються на передачу їх в оренду одному орендарю.
"Особливо серйозною стає ця проблема тоді, коли землі одного масиву використовуються декількома орендарями. Для вирішення цих нагальних земельних проблем підготовлений доопрацьований законопроект, який створить ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення", - додав Сергій Лабазюк.

Повний виступ депутата Верховної Ради Сергія Лабазюка під час пленарного засідання пармаленту (22.05.2018) дивіться за посиланням: http://labaziuk.com/video/sergii-labazyuk-shodo-zakonoproektu-6049-d-pro-virishennya-pitannya-kolektivnoyi-vlasnosti-na-zemlyu-22052018