​Народні депутати пропонують підвищити престижність праці педагогічних працівників шляхом збільшення базової зарплати освітян

09/10/2018, Депутатська діяльність

image


Саме з цією метою був розроблений проект закону № 9175. Як зазначив один із авторів, нардеп від «Волі народу» Сергій Лабазюк, в країні триває реформа освітньої галузі, яка запровадила багато новацій і змін. Однак поки єдиний і важливий чинник лишається незмінним – базова зарплата освітян в Україні є однією з найнижчих у світі. Тому, обов’язковою умовою для проведення державної політики на підтримку освітньої галузі має стати підвищення престижності педагогічної професії.
За словами політика, саме тому законопроект спрямований на підвищення престижності до праці педагогічних працівників шляхом встановлення надбавки у розмірі 20% від їхнього посадового окладу на весь обсяг навчального навантаження, що виконується відповідним працівником.
«Реалізація цього положення має забезпечити належні умови оплати праці освітянам» - наголосив С. Лабазюк.
За статистикою, саме зарплата є найважливішим чинником, який спонукає українських вчителів їхати за кордон на заробітки. Зарубіжний досвід оплати праці педагогів чітко свідчить про престиж до цієї професії. Приміром, зарплата вчителя у Німеччині становить 5100 у.о. на місяць, у США та Мексиці – 3600 у.о. В Україні її максимум становить 7947 грн.