З турботою про старше покоління: як на Хмельниччині відзначили День людей похилого віку

04/10/2021, Робота в окрузі

image

День людей похилого віку, який відзначають 1 жовтня, це ще одна можливість висловити свою любов та слова вдячності літнім людям, вкотре нагадати нашим бабусям та дідусям, як ми їх любимо та навідатись до найрідніших.

Однак далеко не кожен може почути на свою адресу слова ніжності та турботи. Особливої уваги потребують ті, хто перебуває в геріатричних пансіонатах та на схилі літ залишився сам на сам зі своїми бідами та проблемами.


Нині у Черчицькому будинку-інтернаті для людей похилого віку проживають 89 вихованців. Як розповідає директор закладу Олександр Пелехацький, мешканці люблять допомагати працівникам. Адже займаючись господарськими справами, вони почувають себе потрібними.

«У нас все є для їхнього дозвілля, люди грають в шахи, шахмати, читають газети та різну літературу. Також вони не сидять без діла, допомагають по господарству, доглядають за квітами, люди заохочуються, стараються підтримати себе і допомогти колективу», - додає керівник

Така ж атмосфера панує і у Смотрицькому будинку інтернаті. А ось директорку Вільховецького закладу для людей похилого віку за доброту та чуйність жителі називають мамою. Більше місяця проживає тут Параска Галкіна. Жінка говорить, звісно що сумує за домівкою. Однак вже встигла знайти друзів та щиро дякує працівникам за розуміння та тепло.

«Я нещодавно сюди потрапила, звісно сумую за рідним домом, за своїм сільським життям. Але тут нам добре, чистенько, тепленько, постійно під наглядом медсестрички. Тебе завжди вислухають, розрадять та підтримують добрим словом. А що ще нам потрібно на старості літ?», – додає жінка.

Аби подарувати частинку сімейного затишку та дати відчути цим людям, що їх не забувають, з гостинцями до геріатричних пансіонатів завітали представники Благодійного фонду народного депутата України Сергія Лабазюка «МИ ПОРУЧ». Підтримка таких соціальних закладів уже багато років поспіль є в пріоритеті благодійників. Не оминули увагою і Кривчицький психоневрологічний інтернат. Нині основна увага тут зосереджена на розвиток підопічних. Цьому сприяють, як терапія з тваринами. так і господарські справи.


«В нас є 4 години трудотерапії, підопічні займаються квітами. Є в нас на території тварини: коні, свині, собаки, коти, завдяки їм йде швидша адаптація до тварин. Та й сама територія нашого закладу знаходиться в природному парку, що також сприяє швидкому одужанню», - зауважив виконуючий обов’язки директора Кривчицького психоневрологічного інтернату Юрій Нів’євський.


Завжди раді гостям й у Дунаєвецькому психоневрологічному інтернаті. Тут проживає 160 людей. У кожного із них своя складна доля, тож головний обов'язок працівників - підтримати та допомогти. До стареньких благодійники приїхали й не з порожніми руками. У пакунках - місячний запас вітамінів та мікрохвильові печі.

Відвідали благодійники і Виноградівський психоневрологічний інтернат. Тут знаходяться виключно жінки. Заклад розрахований на більше ніж 150 ліжко-місць. Працює тут майже вісімдесят працівників.Ще один заклад, куди також із подарунками приїхали представники благодійного фонду - Базалійський інтернат для людей похилого віку та інвалідів.

«Ми сьогодні відвідали Базалійський інтернат де знаходиться саме ця категорія людей , щоб  приділити їм увагу та передали від  Благодійного фонду Сергія Лабазюка « Ми поруч» мікрохвильові печі . Загалом по області 12 таких закладів отримали по дві печі для комфорту як працівників аби було зручніше», - наголосив помічник парламентаря Сергій Ковальчук.


Також помічники нардепа завітали до Хмельницького товариства жінок – інвалідів. Де вручили 79 продуктових наборів. Підтримка зі сторони благодійників тут відчутна постійно, додають в організації, не лише у переддень людей похилого віку. Тож допоки про них піклуються небайдужі, віра в краще майбутнє не згасає.