Як у Хмельницькому районі Івана Купала відзначали

07/07/2016, Робота в окрузі

image

З народними забавами та у національному одязі у Жучківцях  та Малашівцях Хмельницького району відзначили Івана Купала. Споконвічні традиції у цих селах навчають шанувати змалечку. Саме тому  святкування не зіпсувала навіть дощова погода, адже готувались до цього дня всією громадою.

Щороку Жучківці напередодні  Купайла  поринають у  приємні клопоти: дівчата плетуть вінки, хлопці  готують  Марену. Так у селі споконвіку склалася гарна традиція – язичницьке свято перетворилося на маленький сільський фестиваль талантів. Цього року свято вирішили відзначити з розмахом – з цікавими  обрядами та етнічними виступами . Взяли участь у купальських гуляннях у найменші жителі села.

Цього року погода вирішила  порадувати селян дощем, тому святкували жучківчани у сільському клубі. Та Івана Купала від цього не втратило свого національного колориту. Десятки вишиванок, народних пісень, яскравих віночків зробили свою справу – тут під час кожного виступу відчувалася українська душа.
Святкове дійство у Жучківцях не обійшлося без  гарних вітань. Свої  побажання через помічника громаді села передав і народний депутат України Сергій Лабазюк.

«Дозвольте від народного депутата України Сергія Лабазюка та від себе особисто привітати усіх із цим святом. Нехай це свято у кожну домівку принесе радість та мир, достаток та злагоди. Бажаю розвитку вашій громаді та нових спільних звершень» - зазначив під час зустрічі помічник народного депутата Віктор Тащук.
Не менш видовищно та щиро  раділи літній магічній ночі і у Малашівцях. Тут гарні традиції у поєднанні з народними піснями створили святковий настрій та згуртували публіку. Купальську ватру цього разу не запалили – погода внесла свої корективи.

Ну , і які ж сільські  гуляння без  смачних частування. Величезний торт від народного депутата став приємним подарунком для цих громад у святковий день.