WORLDSKILLS UKRAINE: у Хмельницькому обрали кращих у робітничих професіях

29/11/2019, Робота в окрузі

image

«Worldskills Ukraine» - цей Всеукраїнський конкурс називають ще олімпіадою робітничих професій. Його проводять кожні два роки з метою популяризації профтехосвіти серед молоді в Україні.
Хмельницький обласний етап змагань відбувся у листопаді. Впродовж тижня обирали кращих у 9 категоріях: кондитерське, кулінарне і перукарське мистецтво, електромонтажні, зварювальні, токарні, слюсарні роботи, технології моди та кладка цегли. Майданчиком для конкурсу стали ВПУ Хмельницького, Шепетівки, Славути та Нетішина.
Аби продемонструвати свої вміння та навички, до обласного центру з`їхалися понад 60 учасників із різних куточків Хмельниччини. Це учні закладів професійно-технічної освіти. Усі вони пройшли попередній відбір у ліцеях та училищах, де нині здобувають освіти.
Учасники - майбутні шеф-кухарі, перукарі і кутюр'є. Конкурс «WorldSkills Ukraine» вважають першим крок на шляху до успіху, адже це можливість отримати новий досвід, опанувати нові навички та побачити своїх конкурентів.
За словами представниці Департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА Антоніни Харчук, до участі також залучили молодих людей віком від 18 до 22 років, які сьогодні є випускниками профтехзакладів та працюють за фахом.
Сьогодні в області діє 23 профтехзаклади, де здобувають освіту понад 10 тисяч учнів. Серед них – Костянтин Гуцуляк, який вчиться на кухаря у Красилівському професійному ліцеї. Хлопець розповідає, що мріє про власний заклад харчування: «Я хочу стати кухарем, у майбутньому мрію відкрити свій ресторан. Я вірю в те, що мені це вдасться».
Народний депутат України Сергій Лабазюк підтримав проведення заходу. Це стало  продовженням роботи щодо підняття рівня престижності робітничих спеціальностей. Він зареєстрував проект постанови №9173 «Про впровадження системи дуальної освіти у Хмельницькій області», який підтримав профільний комітет Верховної Ради та рекомендував у парламенті проголосувати за неї в цілому. Дуальна освіта передбачає навчання студентів безпосередньо на підприємствах.

Ця постанова стала результатом проекту, який реалізовували на Хмельниччині. Його ціль збігається з метою конкурсу – популяризувати робітничі спеціальності. Він відбувався у три етапи. Спершу ініціювали круглий стіл між представниками бізнесу та профтехосвіти. Наступним кроком стали робочі зустрічі у навчальних закладах між підприємцями, студентами та педагогічними колективами безпосередньо у навчальних закладах. Під час третього етапу провели профорієнтаційні заходи для учнів шкіл.
«Ми вдячні організаторам цього конкурсу. Ми раді, що у нас є однодумці, які переймаються проблемою низького рівня престижності робітничих професій та сприяють її вирішенню», - зазначив під час відкриття помічник нардепа Сергій Ковальчук.
Журі визначило переможців у 9 категоріях, вони отримали подарунки від нардепа та право представляти Хмельниччину на ІІ етапі конкурсу, який відбудеться навесні у Києві.