Вшановано подвиг ліквідаторів

15/12/2020, Робота в окрузі

image

Щороку 14 грудня в Україні вшановують подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які врятували не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки - некерованої ядерної стихії. Саме у цей день у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Прикладом мужності та героїзму були дії ліквідаторів, які працювали в зоні радіаційного забруднення. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
Того дня у Волочиську відбулось покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Ліквідатори, члени спілки «Союз. Чорнобиль. Україна.», керівництво та представники органів влади та місцевого самоврядування, представники благодійного фонду народного депутата України Сергія Лабазюка «Ми поруч» хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять героїв-ліквідаторів, які пішли у засвіти.
Вони – приклад самопожертви та самовідданості. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС представників Волочиської спілки було відзначено подяками, грамотами та подарунками райдержадміністрації, Волочиської міської ради та благодійного фонду «Ми поруч». ДО слова, у благодійному фонді щороку долучаються до відзначення учасників ліквідації аварії у різних куточках Волочиського та Хмельницького районів (згідно з старим адміністративно-територіальним устроєм), а також обласного центру. Цього року 6 героїв-ліквідаторів отримали подяки під час заходу у Хмельницькій міській раді.
 Присутні висловили щиру подяку усім ліквідаторам, які зробили вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, і які продовжують працювати та жити для розвитку нашого краю. Також линули щирі співчуття родичам тих, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь.  
Тоді, 34 роки тому, люди зітхнули полегшено: саркофаг готовий і загрози життю більше немає. Хоч усі добре розуміли: попереду довгий шлях, який потребує величезних зусиль, новітніх технічних рішень, фінансових ресурсів для подальшої ліквідації наслідків аварії, а для багатьох – роки лікування.  Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. 
 У 2019 на Чорнобильській атомній електростанції завершено встановлення нового саркофага над старим об’єктом «Укриття». Він розрахований на 100 років і покликаний забезпечувати захист навколишнього середовища від подальшого потрапляння в неї радіоактивних речовин, а також належні умови для безпечного демонтажу старого укриття і зруйнованого реактора і видалення радіоактивних матеріалів. Водночас, у житті українців Чорнобиль є і буде незагойною раною. Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома. Адже світ такий крихкий, а людство, впроваджуючи винаходи, має бути пильним, щоб не знищити планету