Волочиські волонтери відвідали схід

02/10/2019, Робота в окрузі

image

Вже шостий рік на сході країни триває війна. Коли йдеться про цілісність країни, про її незалежність, про життя громадян, ніхто не може залишатися байдужим. У Волочиському районі з початку бойових дій на Сході допомагають військовим: усією громадою збирають продукти харчування, предмет гігієни, одяг, реманент та інші речі. А ще підтримують морально: відправляють листи та дитячі роботи. У непрості часи для країни кожен стає волонтером.
Для військових, які беруть участь у бойових, особливо важливо відчувати підтримку з тилу. Тому вже вчергове волочиські артисти та волонтери вирушили на схід. Напередодні, як і годиться, зібрали подарунки для солдат та підготували концерт. До нього колективи та сольні виконавці готувалися ретельно, обирали пісні на патріотичну тематику.

Такі концерт необхідні, аби підняти моральний дух у наших військових, - розповідає учасник делегації Володимир Матусяк. Ми не вперше їдемо з програмою на схід, і щоразу це нові емоції та враження.
Перед тим, як виходити на сцену, артист завжди хвилюється. Але ця публіка – особлива. Тут атмосфера інша. У залі ти бачиш інші погляд. Від цього хвилювання відразу зникає, і всі сили та думки ти спрямовуєш на те, щоб виступити якнайкраще, - зазначає учасник делегації Сергій Литвинюк.

Волочиська делегація відвідала Бахмут та Часів Яр, де наразі дислокуються дві бригади. У Часовому Ярі, наприклад, артисти виступали на імпровізованій сцені під відкритим небом біля військової техніки. Довга дорога та погана погода не зіпсували настрій, запевняють артисти, адже неважливо за яких умов і де ти виступаєш. Головне – це глядач.
Військові радо зустрічали гостей. Зізнаються, фактично рахували дні, коли дізналися про приїзд волонтерів, бо будь-яка вісточка з тилу – це радість для військового.
«Нам дуже сподобався концерт. Такі заходи, насправді, піднімають бойовий дух. Це емоції та враження, які ще будуть підтримувати нас, поки ми не повернемося додому», - зазначають військові.

Щоразу такі поїздки підтримує народний депутат України Сергій Лабазюк, який теж неодноразово бував на сході країни. Його помічники теж були у складі делегації.
«Ще з початку бойових дій на сході ми підтримуємо військових, постачали провізію, обмундирування. Звісно, що і цього разу ми відгукнулися на ініціативу, бо розуміємо, наскільки важливо для солдат ця підтримка»,  - зазначила Валентина Ряба.
Серед ініціаторів поїздок – волонтерка Ольга Данчак та голова Волочиської районної ради Сергій Пазюк:
«Нашим хлопцям ми завдячуємо життям та мирним небом над головою. Важко переоцінити, який тягар відповідальності лежить на їх плечах. Тому ми знову вирушили на схід, аби вкотре подякувати за їх подвиг», - зазначив Сергій Пазюк.
«Після того, як я одного разу вперше побувала на сході, як волонтер, коли побачила, як горять очі хлопців, то зрозуміла, що доки триватиме війна, буду навідувати наших солдат, бо це потрібно як їм, так і нам. У такий спосіб ми висловлюємо підтримку один одному, бо війна – це спільний біль», - розповіла Ольга Данчак.

Військові бригади теж не залишили гостей без приємних подарунків. На знак подяки організували екскурсію у соляну шахту, яка знаходиться у місті Соледар. Там захисники зіграли дружній футбольний матч з учасниками делегації. Крім того, скрипалька, директор Писарівської мізичної школи Валентина Блаженець зіграла на скрипці. Під землею музика набула абсолютно іншого звучання.
Як запевнили артисти, вони повернулися додому без жодної втоми, адже дарувати комусь радість значно приємніше, ніж отримувати. Особливо, коли навзаєм отримуєш вдячність та щирі посмішки від захисників.