Виховуємо у молоді спортивні звички та патріотизм

07/02/2019, Робота в окрузі

image

Зовсім юні, проте з великими амбіціями – саме так можна охарактеризувати учасників турніру з футболу «Пам’яті героїв АТО» серед юнаків 2008 року народження. Змагання відбулися з 4 по 6 лютого у спортивному комплексі ГУНП у Хмельницькій області.
Такий захід вже став традиційним для нашого міста, адже проводять його вчетверте. Організатори зазначають, географія змагань щороку розширюється. Перший турнір став майданчиком для боротьби команд з міста та області. Цього ж року за першість приїхали позмагатися футболісти з сусідньої Тернопільщини.
Президент спортивного клубу «Новатор» Руслан Сітарук  розповідає, заявки на участь у турнірі подавали й команди з інших регіонів, однак через фінансові причини вони не змогли приїхати. Свою команду «Новатор» пан Руслан називає молодою, адже його вихованці тренуються лише півроку.
Володимир Шрубковський, голова спілки АТО в Хмельницькій області, розповідає, пропаганда спорту та здорового способу життя – не єдина мета заходу. За допомогою турніру намагаються виховувати у нашої молоді патріотичні почуття, що є надто важливим у теперішніх умовах.
«Діти, які сьогодні змагалися, отримали надзвичайні емоції. На спортивному майданчику були справді недитячі пристрасті. Я вірю, що наша справа буде продовжуватися», - зазначає пан Володимир.
Щороку зростає не лише кількість учасників, а й їх рівень підготовки. Організатори розповідають, команди впродовж змагань йшли фактично нога в ногу одна з одною, тому інтрига, хто ж переможе, була до останнього.
У фінальному поєдинку зійшлися дві команди – ДЮСШ №1 з Хмельницького та ДЮСШ з Тернополя. Гра була напружена, команди зіграли в нічию з рахунком 2:2. Переможця вдалося визначити лише за підсумками пенальті. У результаті кубок отримали хмельничани.

Після вирішального пенальті юні футболісти не можуть стримати емоцій. Радіють успіхам і батьки, які сьогодні виступають у ролі найзапекліших вболівальників.
Після отримання нагород та вітань юні спортсмени, як справжні професіонали, опановують себе та оцінюють результати гри. Розповідають, перемогти суперника було складно. Щасливі, що тепер в своєму арсеналі мають чергову перемогу, адже до цього вже здобували не одну першість.
Головне, переконані юні спортсмени, займатися справою, яка подобається. Олексій, нападник команди ДЮСШ №1, називає футбол грою номер один. Він у вирішальному матчі забив два голи. А ось його колега Максим каже, це хобі, яке приносить багато емоцій:
«Була складна та напружена гра, адже суперник був сильним, але ми все-таки змогли перемогти. Ми вже двічі отримували кубок у Львові, багато здобували перемог і у Хмельницькому та інших містах».
Вже не вперше спортивний чемпіонат підтримує народний депутат України Сергій Лабазюк, адже переконаний, що інвестиції у спорт обов’язково повернуться у вигляді здорової, конкурентоспроможної та щасливої молоді.
«Традиційно Сергій Лабазюк підтримує подібні ініціативи. Тим паче, що тут організували не просто турнір, а пам’ятний захід присвячений героям АТО. Наша молодь має пам’ятати мужніх воїнів та вчитися на їх прикладі», - зазначив помічник парламентаря Сергій Ковальчук.

На згадку про турнір усі учасники зробили колективне фото. Переконані, тут немає переможців та переможених, адже всі отримали безліч позитивних емоцій та досвід.