"В кожній домівці нас чекають": що найбільше поштарі люблять у своїй професії

10/10/2021, Робота в окрузі

image

9 жовтня у світі відзначають День пошти. Професія працівників даної галузі вкрай потрібна суспільству, не зважаючи на безліч нових та сучасних засобів передачі інформації. Поштовий зв'язок залишається невід’ємним у житті кожної людини, особливо у сільській місцевості.


Працівники пошти щоденно контактують та допомагають сотням людей. Майже 20 років працює на одному з поштових відділень міста Волочиськ Ольга Максимів. Будні жінки – це переважно робота з людьми. А ще посилки, комунальні платежі та пенсії.

«Робота важка, але водночас цікава. Це постійне спілкування з людьми, ти постійно перебуваєш у вирі інформації. Насправді кожен день проходить дуже швидко, часом навіть не встигаєш озирнутись, а вже вечір», - розповідає жінка.


Сьогодні на пошті можна отримати сотні послуг – замовити річ чи доставку ліків. Робота зі споживачами потребує особливої уваги та відповідальності. Працівники  відділень зв’язку – переважно жінки. У переддень професійного свята вони з піднесенням розповідають про свою роботу. А їх витривалості та життєлюбству  можна позаздрити. 
«В кожну хатину заходимо, в кожній домівці нас чекають, обов’язково мусиш посидіти хоча би 5 хвилин, бо кожен хоче щось від тебе почути, що в світі робиться, адже тепер у такий важкий час люди намагаються більше сидіти вдома. Тому мусиш приділити частину свого часу, щоби поговорити та розрадити», - ділиться особливостями своєї професії листоноша Людмила Стайоха.

Напередодні професійного свята у благодійному фонді Сергія Лабазюка «МИ ПОРУЧ» привітали листонош та працівників відділень. Вітання приймали поштарі у Волочиській, Війтовецькій тв Наркевицькій громадах.


«Працівники пошти виконують надзвичайно важку працю. Щодня, долаючи десятки кілометрів, аби донести інформацію, донести листа або пенсію. Ми щиро завдячуємо їм, за їхню працю, і від імені народного депутата Сергія Лабазюка, ми сьогодні привітали кожного працівника відділення зв’язку», - зазначила помічниця парламентаря Валентина Ряба.


Окрім того, благодійники привітали працівників поштових відділень у Заслучненській, Щиборівській, Антонінській, Гвардійській, Чорноострівській, Розсошанські, Лісовогринівецькій громадах, а також сіл, що увійшли до Хмельницької територіальної громади. 

Як зазначає начальниця 27 – го відділення поштового зв’язку м. Хмельницького Аліна Коломієць, штат її працівників складається з 9 людей,  працюють щоденно з дев’ятої до восьмої години без вихідних. Часто чують слова подяки на свою адресу від клієнтів, однак такої уваги не очікували.


«Ми щиро вдячні за подарунки, це було дуже неочікувано але вкрай приємно, приємно й мені, як керівнику, що моїх підлеглих привітали, що про  них пам’ятають, адже раніше професійне свято – це був звичайний робочий день. Цьогоріч цей день став трохи святковішим», - поділилася Аліна Коломієць.