У Волочиську вшановують героїв Афганської війни

04/02/2019, Робота в окрузі

image

Цьогоріч виповнюється 30-та річниця з моменту виведення наших військ з Афганістану. 15 лютого традиційно вшановують пам'ять воїнів-інтернаціоналістів, зокрема й тих, хто виконував свій військовий обов’язок під час десятилітньої війни в Афганістані. Понад 150 молодих хлопців та чоловіків з Волочиська брали участь у бойових діях на території чужої країни. Восьмеро вояків не повернулися додому.
Серед них – Владислав Войцехівський. Як розповідає сім’я загиблого героя, хлопець завжди мріяв стати десантником. В Афганістан Владислав потрапив на першому етапі війни – у 1979 році. Майже два роки він воював на території чужої держави з чужим ворогом. У часи Радянського Союзу не було поняття «свій-чужий» ворог, зазначають воїни-інтернаціоналісти. Існувало поняття «військовий обов’язок», і його потрібно було виконувати.
Місяць залишався до того моменту, як Владислав мав повернутися додому, згадує мама юнака Ванда Францівна. Однак – не судилося: ворожа снайперська куля потрапила в сонну артерію.
«Владислав ніколи не скаржився. Завжди в листах писав, що у нього все добре і він скоро приїде додому. Він мені був, як брат, тому я дуже важко переживала втрату», - розповідає тітка загиблого воїна-інтернаціоналіста Яніна Войцехівська.
Героїв Афганської війни пам’ятають і шанують у Волочиському районі. У пам'ять про Владислава Войцехівського започаткували турнір з футзалу. Учасники – учні закладів освіти Волочиської громади. У 2019 році за перемогу змагалися сім команд.

Юні спортсмени родилися вже після завершення Афганської війни, однак про трагічну сторінку в історії нашого народу чули та знають, і пишаються земляками, які мужньо виконували свій обов’язок.
«У турнірі я беру участь вперше, дуже сподіваюся на перемогу. Для мене – це не просто змагання, адже коли ти розумієш, чиїм іменем названий захід, то з’являється гордість за земляка», - розповідає Валерій, учень 10-ого класу Волочиського НВК.
Команда, членом якої є Валерій, отримала перемогу у цьогорічних змаганнях. Спортивні заходи, як пам’ятний турнір, переслідують відразу дві мети, розповідають організатори. По-перше, пропагують здоровий спосіб життя серед молоді. По-друге, виховують патріотизм у підростаючого покоління.

«За допомогою таких турнірів ми привчаємо дітей до занять спортом, розвиваємо жагу до перемоги та виховуємо їх на патріотичних цінностях», - розповідає заступник Волочиського міського голови Оксана Клімова.
«Участь у футзальному турнірі буде сприяти їх росту – як фізичному, так і духовному. Юнаки будуть рівнятися на тих хлопців, які пройшли горнило Афганської війни, і на тих, які сьогодні захищають нашу державу. Так вони будуть готові до всіх іспитів, які їм підготувало життя», - розповідає Юрій Галаманський, голова Волочиської районної організації Спілки ветеранів війни в Афганістані.
Народний депутат України щороку підтримує проведення турніру, адже переконаний, у здорової нації, яка шанує і поважає свою історію та своїх героїв, є шанси на успішне майбутнє.
«Сергій Лабазюк не залишається осторонь спортивних заходів, які організовують у Волочиському районі. Ми переконані, що інвестиції у молодь, спорт та здоровя обов’язково повернуться нам сторицею», - зазначає помічник народного депутата Сергія Лабазюка.

Після урочистого відкриття часники змагань відвідали могилу Владислава, поклали квіти та вшанували його пам'ять хвилиною мовчання.

Аби пам'ять про героїв війни оживала не лише напередодні 15 лютого, у Волочиському історико-етнографічному музеї облаштували експозицію, присвячену подіям 30-літньої давнини. Крім того, на честь Владислава Войцехівського назвали одну з вулиць міста, а в рідній п’ятій школі солдата є музей та пам’ятна дошка.