У селі Бережанка Хмельницького району відгуляли обрядове свято «Великоднє диво писанки»

11/04/2018, Робота в окрузі

image

На галявині, біля храму – співали гаївки та малювали писанки. У кращих українських традиціях відбулося обрядове свято «Великоднє диво писанки» у селі Бережанка Хмельницького району.
Заходом, приуроченим до дня Воскресіння Христового, розпочали відзначати цикл весняних обрядових свят у Чорноотрівській ОТГ. Колоритне свято згуртувало майже двадцять творчих колективів з різних куточків громади та сусідніх об’єднань. Зачаровувати всіх своїм співом та музикою приїхали виконавці із Війтовецької та Наркевицької громад, що у Волочиському районі.

На імпровізованій сцені, у затінку місцевого храму – учасники обрядового свята співали народні пісні, водили хороводи, закликали весну та прославляли Воскресіння Христове. Організатори кажуть, захід покликаний насамперед зберегти та примножити українські традиції. Прадавні звичаї сьогодні потрібно передавати нашим дітям, аби вони пам’ятали й поважали свою культури, своє коріння.

Окрім концертної програми на святі проходила виставка-конкурс Великодньої атрибутики. Усі охочі майстри народного ремесла й креативні господині мали змогу взяти участь у конкурсі на найкращу пасхальну локацію, зібраний Великодній кошик та зроблену власноруч писанку.

До участі запрошували, як дорослих так і малечу. Роботи дивували своїм різномаїттям. Всі учасники підійшли до виконання конкурсних умов із особливим креативом та відповідальністю.
У підсумку переможцями конкурсу стали:

  • У номінації «Краща Великодня локація» – робота Захаровецької ЗОШ
  • У номінації «Краща Великодня корзина» - композиція народного колективу «Чорноострівчанка»
  • У номінації «Краща Великодня писанка» - Борисова Вікторія із Бережанської ЗОШ та Марія Маговкіна, учениця Мар`янівської ЗОШ
Володарі призових місць у кожній номінації отримали цінні подарунки від народного депутата Сергія Лабазюка.

Профінансував нардеп й втішні призи для інших учасників обрядового дійства.
«Від імені народного депутата та себе особисто хочу привітати всіх учасників із Великодніми святами. Сподіваємося, що ці подарунки за вашу сумлінність та старанність, яку ви втілили у свої конкурсі роботи – стануть гарним стимулом до участі у подібних заходах, що покликані зберегти та примножити наш фольклор та нашу історію», - звернулася до учасників помічник парламентаря Галина Тенюх.