У Писарівці відзначили День села та свято сонця й кохання

08/07/2019, Робота в окрузі

image

Вже 25 років поспіль День села у Писарівці відзначають у день Івана Купала. Тож у жителів Волочиського району це народне свято асоціюється саме з Писарівкою. Сюди на гуляння люди з’їжджаються зі всього району.
Ще задовго до початку офіційної частини на майданчику біля будинку культури було людно. Гості свята спілкувалися, фотографувалися, розважалися, пригощалися стравами, приготовленими на відкритому вогні. Діти стрибали на батутах, їх розмальовували аквагримом. Також був організований міні-ярмарок, на якому можна було придбати сувеніри, солодощі.
Святкування Дня села почалося в Будинку культури. Писарівчан вітали староста, голова ОТГ Ігор Степанюк, місцеві підприємці та народний депутат  України Сергій Лабазюк.
«Село Писарівка має надзвичайну цікаву історію. Разом з тим, переконаний, що Писарівка матиме ще більше здобутків попереду. У вас – потужна інфраструктура, це і садочок, загальноосвітня та музична школи. Але головне, що є у вашої громади – це працьовиті люди, які вболівають за розвиток свого села», – зазначив народний депутат.

Цього дня подяки та подарунки отримали багато мешканців села за свій внесок у розвиток рідного населеного пункту. До слова, Писарівку, про яку згадки з’явилися ще 426 років тому, сьогодні можна назвати прогресивним селом. Це – один із найбільших населених пунктів Війтовецької ОТГ, в якому мешкає 1640 чоловік. Писарівку можна ставити як приклад того, що українське село не занепадає. Яскравим свідченням цього є те, що тут нині проживає 22 багатодітні сім’ї.
А ще минулого року тут відкрили оновлений дитячий садочок та свій столітній ювілей відсвяткувала Писарівській школа. Цього ж року 30-річний ювілей відзначили у Писарівській дитячій музичній школі, вихованці якої були активними учасниками концерту,що відбувся в БК після урочистої частини. За словами старости села Писарівки Петра Білого, місцева музична школа – одна з найкращих в області. Вихованцями пишаються, адже вони – переможці багатьох мистецьких конкурсів.

На сцені БК виступали діти та дорослі: співали, танцювали. Також вшанували полеглих на Сході хвилиною мовчання.
Після концерту з нагоди дня села організували купальске дійство біля водойми. Молодь в українських вишиванках, сукнях, шароварах та чоботах, у власноруч сплетених вінках відтворювали українські купальські традиції.