У Наркевичах відгуляли День селища

16/07/2019, Робота в окрузі

image

Першого вересня у місцевому дитсадочку чекають  на два десятки нових вихованців. Вони прийдуть на зміну випускникам, які вже стали настільки «дорослими», що можуть іти до школи. Цьогоріч у Наркевицькій школі  дзвоник уперше скликатиме на уроки 32 першачків. Для міста, звичайно, такі цифри не в дивину, але для менших населених пунктів – це показник.
Наркевичі – селище, що об’єднало навколо себе півтори десятки більших і менших сіл. Селищу пощастило, що повз нього, ще на початку минулого століття, проклали залізницю.  Місцевий поміщик Йодко Наркевич , що мав гострий підприємницький розум, швидко зметикував, які переваги може дати залізничне сполучення. У 1912 році він, власним коштом, збудував тут залізничну станцію.  Відтоді тут зупиняються потяги: не лише приміські електрички, але й багато рейсових поїздів, що курсують із заходу на схід нашої держави. Другий потужний імпульс до розвитку селища дало будівництво  цукроварні, яка стала для Наркевичів бюджетоутворюючим підприємством. У селищі, певно, не знайдеться жодної родини, в якій би хтось не працював на цукровому заводі. Та й селянам із навколишніх сіл тут завжди знаходилась робота.

Не дивно, що відсвяткувати День селища до Наркевичів з’їхалось та зійшлося немало люду. Адже до Наркевицької ОТГ входить 16 сіл, які живуть і направду почуваються однією громадою. На День селища тут збіглося кілька спільних і родинних свят. Щось співпало  часі, а щось і підгадали зумисне до урочистостей, аби розділити ту радість з усією громадою.
Усіх зустрічав козацький духовий оркестр біля місцевого Будинку культури. Відкрили свято, як годиться, виконанням гімну. Пом’янули хвилиною мовчання  загиблих земляків, які боронили рідну землю понад 70 років тому і тих, що поклали за неї голову вже у наш час.
Організатори свята зуміли поєднати концертні номери із віншуванням земляків, перетворивши усе дійство на щире спілкування людей, яких єднає найміцніше – спільне коріння.
Крім святкового концерту, цього дня у Наркевичах було багато розваг. Селище фонтанувало талантами, веселощами, молодечим завзяттям  і радістю. Різноманітні конкурс, естафети, веселі старти, козацькі розваги, футбольний товариський матч і концерт біля фонтану – всюди хотілося встигнути, все побачити і запам’ятати, аби згодом похвалитися друзям і знайомим: отакий він – наш рідний куточок!
До цього дня приурочили відкриття перукарні та нового магазину. Отже, в Наркевичах з’явилося ще кілька нових робочих місць, а місцева інфраструктура поповнилась новими потрібними об’єктами. За словами голови Наркевицької ОТГ Любові Гули, їхня громада живе, міцнішає і розвивається. Люди відчувають позитивні зрушення від децентралізації. Самі господарюють у власній громаді. З’явилися гроші для ремонтів соціальних об’єктів: шкіл, дитсадків, медпунктів. Торік повністю перекрили дах Наркевицького будинку культури. А цьогоріч вже встигли відремонтувати майже дорогу, що проходить через село Трительники.
Звісно, хотілось би більше, активніше проводити ремонти, більше будувати для людей, дати їм більше робочих місці та гідну зарплату. Аби не мусила молодь їхати на заробітки світ за очі, а могла заробляти нормальні гроші тут, на цій землі. Адже тут є до чого докласти і розуму, і рук.

Щиро привітав громаду зі святом і народний депутат Сергій Лабазюк: «Наркевичі – селище, що має славну історію і свою, лише йому притаманну, атмосферу.   Водночас, у нього великі шанси на успішне майбутнє, бо тут є велика, дієздатна, працьовита і дружня громада. Навіть сьогоднішнє свято селища ви відзначаєте всією громадою. Така єдність – найміцніша запорука успіху. І я вірю, що у всіх вас усе буде гаразд», - запевнив господарів свята Сергій Лабазюк.