У Копачівці весело відгуляли храмове свято і відзначили день села

15/07/2019, Робота в окрузі

image

Цьогоріч, через затяжну весняну дощовицю, вишні на Поділлі вродили не густо. Тож із традиційною «петрівською» стравою – варениками з вишнями склалось не у кожній хаті. Але це не зіпсувало людям святкового настрою, адже день апостолів Петра і Павла на Поділлі відзначали завжди – як маківку літа і свято, що дає старт жнивам.
У Копачівці Волочиського району його щороку зустрічають із подвійним завзятям. Адже саме на Петра і Павла тут відзначають храмове свято. Тутешня Петропавлівська церква була відкрита та освячена ще на початку минулого століття - 12 липня (за новим стилем) 1912 року. Відтоді, яких тільки лихоліть не довелося їй пережити разом зі своїм селом та його жителями. Війни, революції, надії і відчаї – не раз пролітали над її куполом, намагаючись зробити його нижчим, віддалити від неба. Проте вона вистояла в усіх лихоліттях і вже друге століття поспіль служить тутешнім жителям місцем щирої сповіді і тихої молитви.

Із 2003 року тут править священик Олександр Вдовін. Прийшовши у храм зовсім молодим священиком, він мужніє і набирається досвіду разом з усією тутешньою громадою, яка стала йому рідною. Не випадково люди довірили йому, крім своїх духовних справ, і мирські, обравши отця Олександра ще й сільським старостою.
Копачівка веде свій літопис із 1465 року. Відтоді зозуля накувала їй 554 роки. Та, незважаючи на таку солідну історію, що пишеться вже понад півтисячоліття, село з кожним роком виглядає дедалі молодшим, пишаючись на мальовничому подільському тлі свіжими новобудовами. Нині тут проживає 860 людей.  Двоє з них цьогоріч вже відзначили своє 90-річчя.
Дитячий садок «Дзвіночок» був збудований та відкритий на грані двох тисячоліть, у 1999 році. Зараз його відвідує понад чотири десятки малюків. Ще 74 дитини навчається в тутешній школі. Це не так багато, як хотілось би селянам, однак у селі є діти, є молодь, а отже, їхня Копачівка живе і має майбутнє. Вже у цьому році сільська громада поповнилась десятьма новонародженими, які згодом стануть дорослими, і вже вони далі писатимуть історію свого села.
Село відгуляло свято великим концертом і щирими веселощами, що не стихали до пізнього вечора. Цьогоріч до Копачівки на День села завітали народний депутат  України Сергій Лабазюк та голова Волочиської ОТГ Костянтин Черниченко. Вони щиро привітали  місцевих та розділили з ними радість від свята.

«Лише громада, яка вміє гарно і завзято працювати задля загального розквіту і блага, вміє й так гарно відпочивати. Наші святкові традиції – це чисте джерело, з якого питиме ще багато прийдешніх поколінь. Хай вода у тому джерелі вашої любові до рідного краю залишається цілющою ще на довгі віки», - щиро побажав селянам Сергій Лабазюк.