У Хмельницькому стартував прикордонний вишкіл

10/04/2019, Робота в окрузі

image

Військова техніка, польова кухня та заняття на полігоні – у Хмельницькому відбувся традиційний прикордонний вишкіл. Захід вже втретє  ініціює народний депутат України Сергій Лабазюк.
Розпочався вишкіл 9 квітня на полігоні, що у мікрорайоні Ракове. У перший день організували навчання вчителів предмету «Захист Вітчизни», що стало нововведенням цьогорічного прикордонного вишколу. Адже дотепер участь у проекті брали лише старшокласники. Організатори розповідають, залучили педагогів, адже саме вони дають основи військової підготовки майбутнім оборонцям ще зі шкільної лави.  Серед учасників - 63  педагоги з Хмельницького та Волочиського районів, а також з обласного центру.

«Ми вирішили запросити на навчання вчителів предмету «Захист Вітчизни» для того, аби показати, як можна зацікавити дітей у вивченні цього курсу. Крім того, це хороша нагода обміну досвіду між педагогами. Ми переконані, що такі заходи є дуже важливими в умовах війни», - зазначив Сергій Ковальчук, помічник парламентаря.
Навчання проводив Сергій Хараху, автор підручника «Захист Вітчизни» для 10 класів, інструктор самооборони та бойових мистецтв. Він розказав, як можна провести урок із предмету в інтерактивній формі, аби він був цікавим, а теоретичний матеріал краще запам’ятовувався. Такий формат роботи він називає успішним та ефективним, адже методику перевірив на власному досвіді.

Після цього, бійці 8-ого окремого полку спеціального призначення продемонстрували елементи дій бойової групи. Крім того, вчителі практикувалися у стрільбі.

«Виходячи із ситуація, яка є у нашій гімназії, можна сказати, що учні цікавляться предметом. Навіть є дівчата, які за згодою батьків та керівництва школи, займаються по програмі «Захист Вітчизни». І намагаються виконувати ті  нормативи, які розраховані на юнаків», - розповідає вчитель Хмельницької гімназії №2 Андрій Дрозда.   Його колега Петро Колдун з Наркевичів теж відзначає інтерес до курсу з боку дітей. Проблемою залишається відсутність необхідної матеріально-технічної бази.
А вже два наступні дні присвятять підготовці підростаючого покоління. Участь у прикордонному вишколі візьмуть 360 учнів з Хмельницького та Волочиська.