Тренажерами – по девайсах: у Грузевиці тепер є сучасний спортивний майданчик

09/07/2019, Робота в окрузі

image

У Грузевиці Хмельницького району, на території місцевої школи,  відкрили новий сучасний спортивно-оздоровчий комплекс. Місцеві дітлахи ледве змогли дочекатись закінчення церемонії відкриття спортивно-оздоровчого комплексу, хоч вона була і недовгою. Відразу по тому, як дорослі урочисто перерізали стрічку, діти кинулись до тренажерів. Кожен прагнув випробувати обнови першим.

 Грузевиця – село приміське, тож на відсутність молоді їй скаржитися гріх, каже сільський староста Петрів Лобов.  Багато молодих людей, працюючи у Хмельницькому, проживають тут. І саме тут зростають їхні діти. Нині у місцевій школі їх навчається 160. Тутешньому навчальному закладу вже 75 років. Навчальний процес, звісно, вимагають сучасних аудиторій із новими меблями та технікою. Власне, останніми десятиліттями тут лише те і роблять, що ремонтують, реконструюють, поліпшують. От два роки тому  прибудували велику простору їдальню, в якій діти можуть пообідати у комфортних мовах.

А тепер – на території шкли облаштували новий спортивно-оздоровчий комплекс із тренажерами для усіх груп  м’язів. Тут і до цього був спортмайданчик, каже учитель фізкультури. Однак тому майданчику  було, щонайменше, тридцять літ. Воно вже і морально, і фізично застаріло. А тут – усе новеньке, таке, що хочеш – не хочеш, а почнеш спортом займатися.
До речі, на те й уповають шкільні вчителі та керівники місцевої громади. Сподіваються, що тутешні підлітки почнуть більше часу проводити за новими тренажерами, а не сидітимуть цілодобово у девайсах та біля комп’ютерів. А головне, що завдяки новому спортивно-оздоровчому комплексу,    вдасться не дати їм потрапити під негативний вплив.

Тепер, каже вчитель фізвиховання, уроки фізкультури стануть більш динамічним, змістовними, насиченими. А де міцно загартоване тіло, там і мозок гартується. Адже фізична активність підвищує активність серцевих скорочень. А це, в свою чергу, сприяє збільшенню надходження кисню до мозку,  що не може не вплинути на розвиток уваги, пам’яті і кмітливості.
Ну, і звичайно, діти вдосконалюватимуться фізично. Адже ці тренажери розвивають усі групи м’язів.  Вони і координацію рухів поліпшують, і гнучкість, і фізичну витривалість. Тобто, тренажери сприятимуть гармонійному розвитку і тіла, і душі.
До урочистого відкриття спортивно-оздоровчого комплексу місцеві школярики готувались ретельно. Як водиться, читали вірші, заспівали кілька пісень. Додав урочистості моменту і візит народного депутата України Сергія Лабазюка, який спеціально завітав, аби розділити із жителями Грузевиці радість від цієї події.
«Я  і сам у шкільні роки дружив зі спортом. Та й донині намагаюсь знайти час, аби підтримувати себе у добрій фізичній формі. Тому я добре знаю, скільки спорт може дати людині. І вам раджу не нехтувати фізичними вправами. Не кожен із вас стане видатним спортсменом, але те, що спорт має стати вашим вірним другом і супутником на все життя, можу сказати однозначно. Адже  фізично загартованій людині набагато легше відповідати на всі виклики життя», - наголосив Сергій Лабазюк.