Свято у Бокиївці

08/01/2019, Робота в окрузі

image

У Святий вечір Україна отримала Томос, який засвідчує створення Православної церкви України. На цю історичну мить чекали мільйони вірян всієї країни, адже нині наша держава зробила ще один крок до повної незалежності.
По всій Україні громади поступово почали добровільно переходити від Московського патріархату до Православної церкви України. На Волочищині першою стала релігійна спільнота села Бокиївка. Проте тут йдеться радше про об’єднання двох церков.

У XVIII столітті у селі Бокиївка функціював дерев’яний храм, про точне місцезнаходження якого нічого невідомо. Прихід двох населених пунктів – Бокиївка та Зеленці - складав понад півтори тисячі вірян: 850 чоловіків та 864 жінки.
Церква до наших днів не збереглася, та й кількість прихожан з часом зменшилася.
«Коли я був на посаді головного прокурора, то бачив, як рідна Бокиївка занепадає. Тому вирішив ініціювати у селі будівництво храму», - розповідає Іван Сибіга.
У цьому храмі проводили службу для прихожан Московського патріархату, а віряни Київського приходили молитися до місцевого клубу спільно з отцем Володимиром із села Порохня.
З нагоди Різдва Христового, отримання Україною Томосу та об’єднання двох громад у Бокиївці Іван Сибіга передав у власність вірянам церкву. Символічний ключ він вручив голові Війтовецької ОТГ Ігорю Степанюку.
Спорудження храму ще не завершилося, який, до слова, за архітектурою та масштабами радше схожий на собор. Наразі звели так звану «коробку» та закупили сім дзвонів. На черзі – облаштувати іконостас, розписати стіни тощо.
Таку подію віряни називають перемогою, адже тепер мають місце, де можуть спільно молитися усією громадою. Радіють і тому, що нарешті знайшли порозуміння на релігійній ниві, як в селі Бокиївка, так і по всій Україні.
Привітав селян з об’єднанням та Різдвом Христовим народний депутат України Сергій Лабазюк. Він зазначив, що цими днями ми фактично завершуємо справу, яку ще більше тисячі років тому розпочав Володимир Великий.

«Сьогодні ми можемо спокійно молитися та говорити рідною мовою. Ще у минулому столітті ворог, який тимчасово окопував наші території, заборонив те, що життєво необхідно для нашого народу. Але ми вистояли, ми зберегли нашу віру, цінності та традиції, які шануємо й досі», - звернувся до громади Сергій Лабазюк.
З нагоди  свята парламентар вручив грошовий сертифікат на розбудову храму.
Опісля офіційної частини, яка відбувалася у клубі, усі присутні пройшли Хресною ходою до церкви, де провели святкове богослужіння.