Свято Івана Купала відзначили у Хмельницькому та Волочиському районах

09/07/2018, Робота в окрузі

image

У ніч з 6 на 7 липня українці святкують Івана Купала. На Хмельниччині це свято відзначають з усіма традиціями та обрядами, які сягають корінням ще язичницьких часів. Так, у Хмельницькому та Волочиському районах відбулися купальські гуляння.

У кожному населеному пункті захід зібрав ледь не усю громаду. Були присутні на дійствах і представники влади. Благодійний фонд «Ми поруч» та депутат Сергій Лабазюк особисто долучилися до святкування.
«Те, що ми сьогодні з вами дотримуємося обрядів та звичаїв купальської ночі, свідчить про те, що ми віддаємо шану нашим предкам та шануємо їх світогляд, звичаї та традиції. Надзвичайно важливо сьогодні зберегти ці традиції та передавати їх з покоління в покоління. Я вітаю Вас зі святом і нехай кожен з вас знайде магічну квітку папороті!», - привітав громаду народний депутат України Сергій Лабазюк.

Як зазвичай, народний депутат та благодійний фонд завітали на свято не з порожніми руками. Так, присутніх пригощали смаколиками, а кульки та ігрові зони створювали дітям святковий настрій.  
«Купальська ніч – це те свято, на яке ми чекаємо цілий рік, адже це можливість зібратися всім селом та згадати давні українські традиції. І, звичайно, поділитися ними з молодшим поколінням. Надзвичайно приємно, що фонд та Сергій Лабазюк, зокрема, приєдналися до нас у це свято», -  поділилася враженнями пані Антоніна, жителька села Тарноруда.
Молодь взяла участь у традиційних купальських обрядах – пускали вінки на воду та стрибали через вогонь. Також спільними зусиллями підготували концертну програму.

Окрім цього, 6 та 7 липня села Велика Калинівка, Шмирки та Писарівка відзначали День села. За традицією народний депутат вручив громадам грошові сертифікати, а кращих відзначили грамотами та подяками. Храмове свято у ці дні відзначали села Велика Калинівка, Сарнів та Гречана. З нагоди свята прихожанам презентували поїздки у святі місця.