Свято для людей з особливими потребами

05/12/2018, Робота в окрузі

image

Міжнародний день людей з особливими потребами проводять щорічно 3 грудня. Таким чином в Україні та світі привертають увагу до проблем, з якими зіштовхуються люди з обмеженими можливостями. Дискримінація, відсутність відповідної інфраструктури та упереджене ставлення – це не повний перелік бар’єрів, які доводиться долати людям з інвалідністю.

Хтось здатен зарадити проблемам самотужки, а комусь потрібна стороння допомога. Прихистком для понад півсотні стареньких та знедолених став Лонковецький будинок-інтернат, серед яких є люди з обмеженими можливостями. Тут про них дбають понад п’ятдесят працівників – медики та соціальні працівники.  
«Ми створили дуже чудові умови для проживання. Надаємо чотириразове харчування. А ще працівник культури проводить заняття у гуртках», - розповідає директор Лонковецького будинку-інтернату Олександр Козак.
Піклуються в інтернаті як про фізичних стан підопічних, так і про психологічне здоров’я, адже більшість громадян, які нині перебувають у закладі, - самотні.
«У мене немає родини – ні батьків, ні братів, ні сестер. У Лонковецькому інтернаті я мешкаю вже 16 років, а до цього 18 років перебував у такому ж закладі у Хмельницькому», - розповідає підопічний терцентру  Олексій Поріцький.

Однією з форм підтримки є заходи, які організовують для підняття морального духу жителів інтернаті. З нагоди Міжнародного дня людей з особливими потребами артисти з Волочиська влаштували концерт для підопічних терцентру.
«Творчий колектив центру культури та дозвілля «Гармонія» у цих стінах завжди тепло зустрічають. Концерти проходять на високій мистецькій ноті. І, звичайно, напередодні Міжнародного дня людей з особливими потребами ми з радістю приїхали та влаштували концертну програму», - начальник відділу культури і туризму Волочиської міської ради Володимир Матусяк.

У благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч» теж надають допомогу стареньким та знедоленим. До Міжнародного дня людей з особливими потребами підопічним територіальних центрів соціального обслуговування сіл Кушнирівка та Лонки вручили продуктові набори. Крім того, пайові набори людей вручали і в громадській приймальні нардепа.   

«Це особливий день, коли ми можемо привернути увагу громадськості до потреб таких людей, до їх проблем. І наголосити на тому, що їм потрібно допомога та підтримка», - зазначає помічник парламентаря Валентина Ряба.