Старт підготовки Стратегії 19-25

26/03/2019, Робота в окрузі

image

На окрузі розпочалася активна робота з розробки «Стратегії 19-25», ініціатором створення якої є народний депутат України Сергій Лабазюк. Ідею документу він  презентував впродовж лютого-березня перед активом громад.
«Це платформа для об’єднання всіх, хто зацікавлений у системному розвитку нашого регіону та готовий взяти участь у практичній реалізації Стратегії “19-25”. Це план дій, який міститиме глибокий та кваліфікований аналіз існуючої ситуації нашого регіону, обґрунтування пріоритетних цілей розвитку на найближчі роки та чіткий опис конкретних шляхів їх досягнення», - зазначив Сергій Лабазюк.
Перші кроки зі створення документу зробили у селах Нова Гребля, Богданівка та Попівці. 25 лютого там відбулися перші зустрічі, на яких зібрався актив та ініціативні мешканці. Вони визначили основний склад робочих груп,  а також обговорили питання та проблеми, які, на їх думку, потребують якнайскорішого вирішення.
У селі Попівці учасники новоствореної робочої групи заявили, що готові працювати над створенням та подальшим втіленням «Стратегії 19-25». Вони вже у процесі наради надали ідеї щодо об’єктів, які потребують першочергового фінансування.

Не менш активними були і жителі села Богданівка. На обговорення плану дій тут зібралися працівників культури, медицини, освіти, підприємці, фермери та громадські активісти. Ідея «Стратегії» полягала саме в тому, аби залучити до її розробки якомога більше представників різних сфер. Кожен з них – професіонал у своїй галузі і точно знає, які проблеми потрібно вирішити.

Ремонт доріг та школи, вирішення земельних питань – ці проблеми є першочерговими у селі Богданівка. А ще населеному пункту необхідний генеральний план території. Його виготовлення є непідйомним для бюджету сільської ради. Ці та інші проблеми ляжуть в основу документу.
Жителів села Нова Гребля турбує збереження лісу на території їх громади. Вирішити це питання вони пропонують шляхом створення комунального підприємства. Та найбільш болючим пунктом наразі для жителів Нової Греблі є децентралізація. Згідно з перспективним планом село має стати частиною Базалійської ОТГ, яка знаходиться на території Теофіпольського району. Жителі ж проти такого розвитку подій, тому пропонують провести повторні громадські слухання. На них хочуть підняти питання щодо приєднання до Волочиської ОТГ.

Такі ж зустрічі незабаром відбудуться в ОТГ та сільських радах Волочиського та Хмельницького районів, де також спільно, громадою, обговорять проблеми та питання, які у майбутньому стануть пунктами чіткого плану дій. Адже саме така дорожня карта, над якою працює команда ініціативних та небайдужих людей, допоможе забезпечити сталий розвиток та модернізувати громади.