Стань донором – подаруй краплю надії

17/04/2019, Робота в окрузі

image

«Стань донором – подаруй краплю надії» - саме так назвали свій проект студенти Хмельницького національного університету.   За два роки існування програми молодь здала 75 літрів крові. Підсумки дворічної діяльності та подальші перспективи обговорили під час круглого столу, який відбувся на базі навчального закладу. Участь у заході взяли і помічники народного депутата України Сергія Лабазюка.
Серед активних студентів - Ангеліна Король, яка навчається на 4 курсі і є почесним донором закладу.  Дівчина неодноразово здавала кров задля порятунку інших. Зізнається, на таку благородну справу її надихнув  батько: «Поштовхом до донорства став наш соціальний проект. У мене тато теж донор і я ще з дитинства за ним спостерігала, як він захоплено про це розповідав. І після першого досвіду донорства я зрозуміла батька».
Як зазначає голова студентського профкому ХНУ Анатолій Вичавка, спершу побоювалися, що студенти не підтримають ініціативу, однак сумніви швидко розвіялися: «Я  більш, ніж впевнений, що наші студенти після завершення університету не залишать донорство, незалежно від того, чи будуть проживати у Хмельницькому, чи в іншому місті чи країні».
Таких  студентів, як Ангеліна, в національному університеті  ще 130 чоловік. Щотижня група студентів здає кров, тож донорство у цих стінах вже стало рутинною справою. Крім того, завжди відгукуються, коли хтось звертається по допомогу. 
За словами головного лікаря Хмельницької обласної станції переливання крові Ярослава Столяра, кількість донорів  з кожним роком  зменшується, а люди найчастіше реагують на такі прохання, коли допомоги потребують рідні або знайомі. Якщо у 2015 році на Хмельниччині було приблизно 32-35 тисяч донорів,  то сьогодні їх кількість сягає понад 20 тисяч чоловік.

Серед причин такої ситуації  - недостатня  пропаганда донорства та правильної  інформації.  Проте найбільша проблема  полягає у відсутності цільової програми розвитку  на загальнодержавному рівні.
 «У нас немає цільової програми як в області, так і на рівні держави. Хоча в інших областях, наприклад у Івано-Франківській, програма існує і там намагаються культивувати донорство крові. Ця програма, насамперед, потрібна для онкохворих, для наших воїнів та інших людей, які потребують крові», - додає Анатолій Вичавка.
Тож такі проекти, як «Стань донором – подаруй краплю надії», мають на меті популяризувати культуру донорства та показати, що досить часто життя іншої людини залежить саме від нас та нашої свідомості.
Наприкінці заходу найактивніші студенти отримали винагороди та подяки від парламентаря. Водночас молодь запевнила, що й далі будуть здавати кров та закликають долучитися інших до цієї благородної справи.