Спільна молитва в оновленій святині

10/09/2019, Робота в окрузі

image

Майже три десятиліття минуло з того часу, як у центрі Волочиська заклали перший камінь церкви Святого апостола Андрія Первозванного. Святиню почали будувати у 1991 році. Символічно, що зведення храму збіглося в часі з проголошенням незалежності України, адже саме з розпадом Радянського Союзу розпочинається тотальне відновлення всіх сфер, які нівелювалися комуністичною системою, а це – релігія, культура, мова та історія.

Я отримав указ про парафію 25 грудня 1990 року, - пригадує настоятель храму отець Андрій. Перші роботи розпочали після Великодня. Після закладення фундаменту заключили договір із п’ятим училище, студенти якого долучилися до зведення храму.
«Віряни впродовж трьох десятиліть складали копійка до копійки, аби збудувати та розписати храм. Допомагали великі та малі підприємства. Коли йдеться про віру, про спільну добру справу, ніхто не залишається байдужим, тож я дякую всім, хто причетний до сьогоднішньої справді визначної події у житті Волочиська», - подякував настоятель Андрій.

Проект церкви – унікальний та датується ще 1930-им роком. Масштаби будівлі – вражають: величезні колони, високі купола, а товщина стін подекуди сягає понад один метр.
Будівництво церкви тривало майже двадцять років. Вперше двері для прихожан відчинили у 2009 році. Тоді храм освятили та почали проводити богослужіння, щоправда молилися фактично з голими стінами, бо ані розпису, ані ікон тут не було.

8 вересня для прихожан тутешнього храму стане знаковим, бо саме цей день для церкви став другим Днем народження. Річ у тім, що останні три роки споруду оздоблювали, відтак недільну службу проводили вже в оновленому храмі.
На освячення прибув митрополит Хмельницький та Кам'янець-Подільський Антоній. Владика приїхав з особливою місією – освятити оновлену церкву та вручити нагороди. За відродження духовності України, відданість ідеалам добра та значний внесок у суспільне благо орден святителя і чудотворця Миколая отримали народний депутат України Сергій Лабазюк та настоятель отець Андрій.
«Багато років місцева громада працювали над зведенням та оздобленням будівлі. І сьогодні надзвичайно важлива подія в їх житті – освячення оновленої церкви. Я побував у багатьох храмах, але те, що побачив тут – справді вражає», - зазначив Сергій Лабазюк.

Над розписом храму працювали митці з Львівської області. Стіни розмальовані у форматі «3Д», що робить зображення об’ємними. До облаштування храму долучилися громада, представники малого бізнесу та великі підприємства. 100 тисяч гривень на внутрішнє оздоблення виділили в благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч».
Віряни не приховували захвату від зображень святих, а малеча зацікавлено розглядала кожну деталь на стіні. До слова, на освячення храму зібралися люди не лише з Волочиська, а й навіть з сусідніх населених пунктів. До слова, на богослужіння приїхали і настоятелі храмів Волочиського району.
Віра – це рушійна сила, переконує отець Андрій. Пригадує, як на стартах почути щире українське слово було рідкістю. Зараз – ситуація змінилася: люди починають повертатися до споконвічних традицій та цінностей, знову навертаються до віри, а в молитві знаходять надію.