Школярі повернулися до навчання

02/09/2020, Робота в окрузі

image

Довгоочікуваний перший дзвінок  покликав учнів до школи. Після тривалого карантину та літніх канікул школярі повернулися за парти. Втім, через пандемію День Знань проводили у дещо незвичному форматі.
У Волочиському НВК свято першого дзвінка традиційно організували на подвір’ї, але лише для учнів перших та одинадцятих класів. На цю мить, зізнаються майбутні випускники, чекали з нетерпінням. Додають,  давно не бачилися та опановували науку онлайн. Нині ж, нарешті, сядуть за парти разом із однокласниками.
Класна керівниця 11-В Тетяна Вознюк не стримує емоцій, адже для її вихованців це останній навчальний рік у НВК. Зізнається, - після випуску дуже сумуватиме.
Майбутні випускники мріють успішно скласти ЗНО та здобути омріяну професію, а поки - ловлять кожен момент шкільного життя, бо воно – неповторне.
«Мрію стати журналістом, для цього мені потрібно успішно скласти тестування та поступити до хорошого університету», - ділиться планами Вікторія.
«Я буду памятати все життя усіх вчителів та однокласників, адже з ними повязано стільки емоцій та стільки спогадів», - додає ще одна одинадцятикласниця Тетяна.
Навчально-виховний комплекс дає потужну базу для професійного розвитку учнів. Заклад забезпечений усім необхідним, аби учні здобували якісну освіту, - каже директор Володимир Ревуцький. Завдячує владі міста та народному депутату України – Сергію Лабазюку.
«Повністю здали в експлуатацію басейн. Його реконструювали за рахунок державної субвенції, яка надійшла за сприяння Сергія Лабазюка. Також ми оновили два кабінети та оснастили їх новою технікою. До першого вересня отримали ще подарунок – відремонтовану хореографічну залу».
Плідна співпраця продовжується. Традиційно з нагоди першого дзвоника шкільна родина отримує подарунки. Сертифікат на 20 тисяч гривень нині вручили керівництву НВК. Кошти спрямують на зміцнення матеріально-технічної бази. Його вручила голова благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч» Віолета Лабазюк. Загалом, такі сертифікати десятьом школам Волочиського району.   
В успішності майбутніх випускників не сумнівається міський голова. Костянтин Черниченко нині теж на святковій лінійці. Заклад називає одним з найкращих на Хмельниччині. За високі досягнення у навчанні вручає премії тутешнім учням.
Після завершення урочистої лінійки на першокласників уже  чекають подарунки – набори з канцелярією.
«Напередодні були розвезені традиційні канцелярські набори по закладах округу. У попередні роки ми їх дарували під час випускних ранків у ДНЗ, втім через пандемію не змогли цього зробити у травні, тож перенесли цю акцію на початок навчального року», - зауважила Віолета Лабазюк.  
Помічники народного депутата Сергія Лабазюка завітали і у навчальний заклад у Масівцях, де теж у шкільну родину приймали першокласників. Пані Тетяна працює педагогом у Копистині, втім цьогорічний навчальний рік для неї – особливий. Її донька перший раз перетнула поріг місцевої школи.
«Йдемо у перший клас тільки з позитивом, з радістю, з надією, що моя донька з таким настроєм, як і сьогодні,  буде закінчувати школу», - розповідає мама першокласниці Тетяна Лазар.
Цього року батьки проводять дітей лише до порогу навчального закладу, де їх  зустрічає перша вчителька. Вона каже, хоча навчання цього року без урочистих лінійок та інших традицій, на якість знань обмежувальні заходи ніяк не вплинуть. Цього року у Масівецькій ЗОШ вперше за парти сядуть  десять школяриків. 
«Я, як мої учні, хвилююся як ніколи. І хоч це мій шостий набір учнів, все ж цього разу вперше навчатиму за стандартами Нової української школи», - зазначає Валентина Сокальська, вчителька початкових класів.  
Помічники лідера партії «За майбутнє» Хмельниччина Сергія Лабазюка подарували першокласникам шкільне приладдя, а закладу - новенький ноутбук. Сучасну техніку також отримали у Бережанській та Захаровецькій школах.
 Початок навчального року відзначився визначною подією і для усіх жителів Давидковець: там відкрили новозбудований дитячий садочок. Він оздоблений за всіма сучасними нормами. Чотири групи зможуть із легкістю вмістити близько 100 дітлахів. Задоволені новим об’єктом як батьки, так і колектив закладу.  Кажуть, про такі умови для майбутніх дошкільнят могли тільки мріяти.

«Дуже приємно, що садочок забезпечений усім необхідним – від меблів до іграшок, батькам за власні кошти не доведеться нічого купувати», - розповідає мама Катерина Біленька.
«Всі групові кімнати в нас вже облаштовані, учора доукомплектували кухню,  за попередніми прогнозами за два тижні ми будемо приймати наших дошкільнят», - підкреслює завідувач Давидковецького ДНЗ Тетяна Бабич.     

На відкриття із подарунком завітали помічники народного депутата Сергія Лабазюка та вручили сертифікат на придбання оргтехніки.