Сергій Лабазюк: заклади професійно-технічної освіти повинні домовлятися із бізнесом

29/05/2020, Робота в окрузі

image

Заклади професійно-технічної освіти повинні навчитися домовлятися із бізнесом. Про це заявив народний депутат України Сергій Лабазюк.
За його словами, сьогодні підприємства потерпають від некваліфікованих робочих кадрів, що призводить до зменшення продуктивності та низької якості продукції.
«Зустрічаючись із керівниками закладів профтехосвіти, неодноразово наголошував на тому, що їм потрібно продати ідею підприємцям та в цифрах показати, які результати це принесе. Тоді бізнес буде готовий частково фінансувати профтехзаклади».
Аби бізнес та заклади могли налагодити співпрацю, нардеп пропонує після виходу із карантину організувати обласний форум за участі представників закладів ПТО, студентів та підприємців.
«Підприємці можуть вкладати кошти для розвитку матеріально-технічної бази, щоб студенти навчалися працювати на сучасному обладнанні та у майбутньому могли швидше адаптуватися на робочому місці».
Бізнес також може надавати фінансову мотивацію фахівцям, які готують майбутніх працівників, додав парламентар.
«Якщо певна кількість вчорашніх студентів залишається після відпрацювання чи випробувального терміну на роботі, підприємство виплачує додаткову премію викладачам».
Сергій Лалазюк переконаний, що такі кроки дозволять готувати кваліфіковані кадри та розвантажити місцеві бюджети. За його словами, позитивний приклад співпраці бізнесу та профтехосвіти має Німеччина, де понад 80% фінансують підприємці.
Парламентар зауважив, що Україні потрібно повернутися до механізму, коли випускник відпрацьовує певний період на підприємстві, за рахунок якого навчався, або ж повертає гроші.
Нагадаємо, що Сергій Лабазюк є автором постанови №9173 «Про впровадження системи дуальної освіти у Хмельницькій області» та ініціатором проекту «Співпраця бізнесу та профтехосвіти». Програму реалізовували на Хмельниччині у три етапи: круглий стіл між представниками бізнесу та профтехосвіти, робочі зустрічі на базі  навчальних закладів між підприємцями, студентами і педагогічними колективами та профорієнтаційні заходи для учнів шкіл.